کسب‌وکارهای مجازی، دوستدار محیط‌زیست | نخبه ها
خدمات مرکز


کسب‌وکارهای مجازی، دوستدار محیط‌زیست
news-image


بسيارى از كسب و كارهاى اينترنتى، باعث كاهش مصرف آب، انرژى و كاغذ مى‌شوند و به طور كلى از فشار بر منابع طبيعى كشور مى‌كاهند. در عصر جدید لازم است که با كسب و كارهاى اينترنتى مهربان‌تر باشيم.

 

کسب‌ و کارهای اینترنتی یا مجازی چند مزیت عمده نسبت به کسب و کارهای حضوری دارند. اول از همه این که هزینه‌های اولیه راه‌اندازی کسب و کار پایین است. این هزینه‌ها شاید به ظاهر ارتباط خاصی با طبیعت نداشته باشند، اما در نظر بگیرید که می‌خواهید برای شروع کسب و کار خود دفتر یا مؤسسه یا شرکتی دایر کنید. در این‌صورت حتماً به تجهیزاتی برای گذراندن امور آن محل احتیاج دارید، تجهیزاتی مثل میز و صندلی، سیستم گرمایشی و سرمایشی، سیستم آبرسانی و تأمین انرژی و .... همۀ این تجهیزات و وسایل مورد نیاز را می‌توان به منابع طبیعی و مصرف این منابع ترجمه کرد. آبی که مصرف می‌شود، دی‌اکسیدکربنی که تولید می‌شود و بر آلودگی هوا اثر می‌گذارد، چوب درختی که در ساخت وسایل از آن استفاده می‌شود، کاغذهایی که در دستگاه پرینتر به مصرف می‌رسند و ...

اما در کسب و کار مجازی هیچ‌یک از این هزینه‌ها انجام نمی‌شود. مشتری یا مراجعه‌کنندۀ کسب و کار اینترنتی در محل زندگی‌اش حضور دارد و از گرما یا خنکی محل زندگی‌اش و از کامپیوتری که برای کارهای دیگرش نیز استفاده می‌کند، برای برقراری ارتباط با کسب و کار مجازی کمک می‌گیرد و هزینه اضافه‌ای ایجاد نمی‌کند. بنابراین در کسب و کار مجازی از راه‌اندازی یک «مکان» که خودش مصرف‌کنندۀ منابع انرژی در طبیعت است، جلوگیری می‌شود.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
بزاق دهان نشانه هایی از فرسودگی شغلی می دهد

تستی جدید با کمک بررسی بزاق دهان فرد نشان می دهد او دچار فرسودگی شغلی است یا خیر.


news-image
دو ماهواره مجهز به لیزر به قمر ارسال می‌شوند

محققان در نظر دارند، به‌منظور بررسی فعالیت‌های قسمت همیشه تاریک ماه که ما


news-image
14 شتابدهنده توسعه کسب و کارهای نوپا را حمایت می‌کند

14 شتابدهنده و مرکز حامی توسعه کسب و کار در فراخوان نوپاهای فناوری‌های همگرا حضور دارند.