تراپیوستگی بستری برای روایت‌های تازه از موزه‌ها | نخبه ها
خدمات مرکز


تراپیوستگی بستری برای روایت‌های تازه از موزه‌ها
news-image


روزی که به شکلی نمادین موزه‌ها در اولویت قرار می‌گیرند و رسانه‌ها  و موزه‌ها در سطوح بین‌المللی و نیز محلی بیش‌ازپیش به نمایش جنبه‌های مختلف موزه‌ها تأکید می‌کنند.

 هر سال  شورای بین‌المللی موزه‌ها (ایکوم) برای این روز شعاری می‌سازد که جهت‌گیری موزه‌ها را در سال پیش رو و یا به عبارتی یکی از مهم‌ترین  وجوهی که باید بر آن تأکید و تمرکز بیشتری انجام بگیرد را   نمایش می‌دهد. در سال ۲۰۱۸ شعار روز جهانی موزه‌ها چنین ترجمه شده است:« موزه‌های  تراپیوسته ، رویکردهای نو ، مردمان نو»

 تراپیوستگی (Hyperconnection)مفهومی است تازه که موزه‌ها را هم در خود جای داده است. مفهومی که برخاسته از عصر ارتباطات اینترنتی  است. شاید بخواهید بدانید این مفهوم تراپیوستگی چیست که موزه‌ها را هم در خود جای‌داده . این مفهوم چندان قدیمی نیست . دو دانشمند جامعه‌شناس کانادایی  ( آنابل کوآن هاس و بری وِلمن) این واژه و مفهوم پسِ آن را اختراع کردند تا سطح تازه‌ای از ارتباطاتِ انسان-ماشین و انسان-انسان را در آن تعریف کنند. 

منبع خبر: سینا پرس

خبر های دیگر
news-image
روبات‌های زیست‌ترکیبی در راه هستند

امروزه یکی از ایده‌های امکان‌پذیر جهت بازگرداندن توانایی افراد استفاده از


news-image
پهپاد غواص به بازار می آید

یک شرکت فرانسوی نخستین پهپاد زیر آبی خودکار دنیا را سال آتی به بازار عرضه می کند


news-image
رمزگشایی عملیاتی اکوسیستم فناوری و نوآوری صنعت خودرو

نخستین فروم بین‌المللی برنامه ملی آینده نگاری علم و فناوری در حوزه خودرو با عنوان "آینده صنعت خودرو؛ نوآوری‌ها و فناوری‌ ...