شرکتهای فناور طراح سیستمهای موقعیت یاب حمایت می شوند | نخبه ها
خدمات مرکز


شرکتهای فناور طراح سیستمهای موقعیت یاب حمایت می شوند
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل ازمهر، مرتضی براری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: همانگونه که در قرن سیزدهم، اختراع قطب نما، باعث ایجاد انقلاب بازرگانی در جهان شد، در عصر حاضر نیز سامانه های تعیین موقعیت ماهواره ای هستند که چنین نقش راهبردی را در زندگی انسان پیدا کرده اند.

وی گفت: بازار صنعت اطلاعات مکانی در جهان حدود ۳۰۰ میلیارد دلار در آمد داشته که بیش از ۴۰ درصد از آن مربوط به سامانه های تعیین موقعیت مکانی و خدمات مبتنی بر آن است. بازار پایین دستی این حوزه (ساخت گیرنده و خدمات کاربردی) نیز با حجم بازاری حدود ۹۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷، بعد از خدمات مخابرات ماهواره ای، بزرگترین حوزه خدماتی صنعت فضایی در دنیا است.

رئیس سازمان فضایی ایران تاکید کرد: پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۰ میلادی به ازای هر نفر، یک گیرنده ناوبری در دنیا وجود داشته باشد. این موضوع ضرورت ورود فعالانه به حوزه ناوبری ماهواره ای را روشن می سازد.

وی با بیان اینکه تکمیل زنجیره ارزش صنعت فضایی و توسعه خدمات فضاپایه در کشور، از اهداف اصلی سازمان فضایی ایران است، خاطرنشان کرد: با توجه به بازار بزرگ خدمات مکان مبنا، حمایت از ایجاد و توسعه کسب و کارها در این حوزه نیز در اولویت برنامه های سازمان فضایی ایران قرار گرفته است.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
بهینه‌سازی مصرف انرژی در ساختمان‌های شهر اجرایی می‌شود

هدررفت انرژی در ساختمان‌های ما به وفور دیده می‌شود مشکلی که نیاز به نگاه اساسی دارد و معاونت علمی و فناوری نیز به دنبال ...


news-image
سانتریفیوژ دکانتر ایران ساخت شد

یک شرکت دانش بنیان توانسته با اتکای به نیروی های متخصص ایرانی و استفاده از دانش بومی، بسیاری از محصولات تولید شده توسط ک ...


news-image
اصلاح ژنتیکی انسان ها برای تولید نژاد جدید

یکی از دانشمندان سابق ناسا مدعی است که می‌تواند با استفاده از تزریق DNAبه انسان‌ها