فرآیند ثبت پتنت در حوزه هوایی بهبود یافت | نخبه ها
خدمات مرکز


فرآیند ثبت پتنت در حوزه هوایی بهبود یافت
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بهبود فرآیند ثبت پتنت در حوزه هوایی و هوانوردی را یکی از اقدامات مثبت ستاد دانست و گفت: یکی از اهداف ستاد در داوری اختراعات ارجاع شده از اداره مالکیت فکری در حوزه هوایی، حمایت از تجاری سازی و پتنت کردن اختراعات برتر است.
وی افزود: پایش اختراعات حوزه هوایی و معرفی ستاد به عنوان مرجع ذی‌صلاح صنعت هوایی نیز از دیگر اهدافی است که ستاد در بررسی اختراعات مدنظر قرار می دهد.
به گفته منطقی، ستاد در سال گذشته چندین اختراع و پتنت را مورد بررسی قرار داد که از آن جمله می توان به «طراحی و ساخت یک موتور توربوجت با نیروی رانش در محدوده 166 هزار نیوتن» و «ورودی هوای مافوق صوت هندسه ثابت بدون منحرف کننده جریان برای ارتقای عملکرد موتور هواپیمای مافوق صوت» اشاره کرد.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
اکسیدهای نیتروژن از دودکش صنایع مختلف آلوده‌کننده هوا حذف می‌شود

پودر کاتالیست زئولیتی کلینوپتیلولیت برای حذف اکسیدهای نیتروژن (NOx)از دودکش صنایع مختلف آلوده‌کننده هوا با حمایت ستاد تو ...


news-image
کمترین هزینه با پیل‌های سوختی نانوکاتالیست ایرانی

محققان دانشگاه علم و صنعت ایران نانوکاتالیست‌هایی را سنتز کرده‌اند که می‌تواند هزینه ساخت پیل‌های سوختی


news-image
ترسیم پیچیدگی های مغز در یک مدل ریاضی

پژوهشگران آلمانی در جدیدترین بررسی‌های خود موفق شدند تا تعاملات پیچیده سلول‌های مغزی را در یک مدل ریاضی تدوین کنند که قا ...