نرم‌افزاری برای تبدیل تلفن همراه به دستگاه امنیتی | نخبه ها
خدمات مرکز


نرم‌افزاری برای تبدیل تلفن همراه به دستگاه امنیتی
news-image


ادوارد اسنودن که به خاطر رسوا ساختن دولت آمریکا و افشای اطلاعات شنود این کشور، نامی شناخته شده به حساب می‌آید، به‌تازگی نرم‌افزاری را ارائه کرده است که می‌تواند تلفن‌های همراه هوشمند را به دستگاه‌های امنیتی تبدیل کند.
ادوارد اسنودن یکی از نام‌های برجسته در زمینه امنیت سایبری به حساب می‌آید. با این وجود نام او به خاطر عرضه یک محصول امنیتی خاص بر سر زبان‌ها نیفتاده است بلکه رسوا ساختن سازمان امنیت ملی آمریکا موجب شده است تا این فرد به چهره‌ای جهانی بدل گردد.

حال او به‌تازگی به سراغ یک اقدام جدید و ویژه در راستای کمک به امنیت سایبری و مبارزه با شنود اطلاعات رفته است. در همین راستا نیز اسنودن یک نرم‌افزار اندرویدی ارائه کرده است که Haven نام دارد و در حال حاضر در وضعیت بتا به سر می‌برد. این نرم‌افزار در حقیقت برای نصب شدن بر روی دستگاه‌های اندرویدی‌ای که از دست دادن آن‌ها برای کاربران بسیار مهم است طراحی شده است. در حقیقت این نرم‌افزار می‌تواند با استفاده از حسگرهای موجود در تلفن همراه هوشمند میزبان خود، به سراغ ثبت اطلاعات برود.

به این ترتیب میکروفون، دوربین، مکان‌یاب، شتاب سنج و سایر حسگرهای تلفن همراه شما به نحوی فعال خواهند بود که در صورت اقدام برای سرقت تلفن همراه شما، می‌توانند اطلاعات تعامل سارق با دستگاه را ثبت کرده و  در حقیقت تلفن همراه را به یک دستگاه امنیتی بدل سازند.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
کسب و کارهای نیروگاهی با فناوری اطلاعات سامان گرفت

جمعی از جوانان دغدغه مند ایران زمین سال 78 گرد هم جمع شدند تا خدماتی ارزش آفرین در حوزه راهکار‌های نرم‌افزاری؛ برنامه‌ری ...


news-image
اختراع نانو ذره و نانو سیال افزایش برداشت از مخازن نفت وگاز

دانشجوی دوره دکترای رشته مهندسی شیمی دانشگاه خلیج فارس بوشهر برای نخستین بار در کشور


news-image
روبات‌های زیست‌ترکیبی در راه هستند

امروزه یکی از ایده‌های امکان‌پذیر جهت بازگرداندن توانایی افراد استفاده از