چاره اندیشی برای نخبه پروری آینده ضرورت دارد | نخبه ها
خدمات مرکز


چاره اندیشی برای نخبه پروری آینده ضرورت دارد
news-image


همایش ملّی نکوداشت خادمان علم و فرهنگ ویژه خاندان راشد محصل با حضور مقامات استان، مدیران، رؤسای دستگاه‌های درون‌استانی و جمعی از مفاخر علمی کشور در دانشگاه بیرجند برگزار شد.

در این همایش، محمدمهدی مروج الشریعه؛ استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه باید برای نخبه‌‍پروری آینده چاره‌اندیشی شود، اظهار داشت: خاندان راشد محصل، وارث میراث بزرگ تاریخی با ماهیت فرهنگی هستند.

استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به ضرورت الگوسازی برای نسل‌های آتی، گفت: باید به راهی رسید که مستعدان و سرآمدان بسیاری راه راشدها را در پیش بگیرند.

وی افزود: برای چگونگی تداوم این راه برای نسل‌های آینده، باید چاره‌اندیشی شود.

‌حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدباقر عبادی؛ نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس‌شورای‌اسلامی نیز در همایش ملی نکوداشت خادمان علم و فرهنگ با بیان اینکه در قرآن کریم نسبت به معرفی الگوهای انسانی برای جوانان سفارش شده است، اظهار داشت: رسانه‌های مکتوب و فضای مجازی باید خاندان راشد محصل و نخبگان منطقه را به عنوان الگوهای شایسته به جوانان معرفی کنند.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
به روز رسانی گسترده جی‌میل آغاز شد

گوگل از(چهارشنبه به وقت آمریکا) یکی از بزرگ‌ترین روزآمدسازی‌های جی‌میل را به مرحله اجرا درآورده است. این در حالی است که ...


news-image
روشی نوین جایگزین هورمون درمانی می‌شود

هورمون درمانی عوارض مختلفی دارد بنابراین محققان کشور به دنبال راهی هستند تا مردم با صرف هزینه‌ای کم به درمان بیماری بپرد ...


news-image
مستعدان‌برتر خراسان شمالی از شرکت‌های صنعتی شیروان بازدید کردند

برنامۀ بازدید از شرکت‌های مستقر در شهرستان شیروان به همت بنیاد نخبگان استان خراسان شمالی برگزار شد.