تسهیلات تجاری‌سازی دوازده طرح از سراسر کشور ارزیابی شد | نخبه ها
خدمات مرکز


تسهیلات تجاری‌سازی دوازده طرح از سراسر کشور ارزیابی شد
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یکی از خدمات در حال ارائه توسط پارک فناوری پردیس معاونت علمی که در مرکز توسعه کسب‌وکار فناوری پارک انجام می‌شود، ارزیابی طرح‌های فناورانه است که در سطوح مختلف شامل؛ ارزیابی اظهارنامه‌های ثبت اختراع، ارزیابی و نظارت بر طرح‌های فناوری به‌منظور اختصاص تسهیلات و تهیه نسخه تجاری‌سازی ارائه می‌شود.

بیش از 12 طرح در حوزه‌های مختلف فناوری که به منظور ارزیابی و تهیه نسخه تجاری‌سازی با هدف اختصاص تسهیلات مالی از نهادهای مختلف ازجمله معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، بنیاد ملی نخبگان، استانداری تهران و واحدهای تابعه به پارک فناوری پردیس معاونت علمی ارجاع شده بودند طی سال 1396 توسط مرکز توسعه کسب‌وکار فناوری پارک ارزیابی‌شده‌اند.

فرآیند ارزیابی این طرح‌ها که به حوزه‌های نفت، ساختمان، الکترونیک، فناوری اطلاعات، تجهیزات آزمایشگاهی، تجهیزات پزشکی، ایمنی و سلامت، و لوازم خانگی تعلق دارند؛ شامل برگزاری جلسه بررسی فنی و روند تجاری‌سازی با حضور صاحب طرح، بازدید از محل تولید، ارزیابی مستندات از جمله مستندات مالی و تهیه گزارش‌های مربوطه است که در میانگین زمانی 13 روز کاری به انجام رسیده است و در مقایسه با عدد میانگین 15 روز کاری در سال 1395 بهبود نشان می‌دهد.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
سومین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران برگزار می گردد

سومین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (IRAN EXPO 2018) از مهرماه امسال با هدف تشویق برای سرمایه‌گذاری ...


news-image
معماهای علمی که تاکنون حل نشده اند

طی یک قرن گذشته، بشر با پیشرفت های قابل توجه علمی و فناوری روبرو شده است.


news-image
طرح بازار بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست بسیاری از چالش‌های این حوزه را رفع می‌کند

مجری ملی طرح ایجاد بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست در دومین جلسه کمیته فنی طرح بازار گفت: بسیاری از چالش‌های حوزه انر ...