روبات‌هایی که خانه‌های ماه را می‌سازند | نخبه ها
خدمات مرکز


روبات‌هایی که خانه‌های ماه را می‌سازند
news-image


گروهی از دانشمندان ژاپنی در حال کار کردن بر روی یک پروژه ویژه هستند که می‌تواند یکی از رویاهای بشر را به واقعیت بدل کند. این گروه که برای شرکتی به نام آی اسپیس کار می‌کنند، هدف ویژه‌ای دارند و می‌خواهند یک ماموریت فضایی شخصی را به‌سوی ماه آغاز کرده و یک سفینه را به آنجا ارسال کنند.

هدف از این کار، قابل سکونت ساختن ماه است و به‌این‌ترتیب منطقه‌ای به نام دره ماه می‌تواند به‌عنوان فضایی برای ساخت‌وساز خانه‌هایی برای اقامت انسان مورداستفاده قرار بگیرد. برنامه این گروه این است که نخستین ماموریت فضایی خود را در سال 2019 انجام داده و دومین ماموریت در این زمینه را یک سال بعد یعنی 2020 اجرایی کنند.

ماه به نسبت سایر سیاره‌ها و اجرام پیرامون ما کوچک‌تر و البته نزدیک‌تر به زمین است و به همین جهت بسیاری از دانشمندان فکر می‌کنند که درصورتی‌که جمعیت زمین بیش‌ازحد بالا برود، می‌توان این قمر را به اقامتگاه بشر تبدیل کرد. در این میان افرادی مانند ایلان ماسک اعتقاددارند که ماه می‌تواند به‌عنوان یک سکوی پرتاب و سوخت‌گیری بین راه برای سفینه‌ها مورداستفاده قرار بگیرد.

 

 منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
واکسیناسیون به‌کمک باکتری‌

در پژوهشی که نتایج آن را نشریه بین‌المللی جهاد دانشگاهی، AJMB پوشش داده


news-image
سیستم پنجره هوشمندی که سطح دی اکسید کربن خانه را می سنجد

به تازگی از سیستم پنجره هوشمندی رونمایی شده که با کمک حسگرهای مختلف دما، رطوبت و سطح دی اکسید کربن خانه را می سنجد و به ...


news-image
هوش مصنوعی به کمک فوتوشاپ می آید

تازه ترین نسخه از برنامه ویرایش عکس فوتوشاپ که به هوش مصنوعی