روبات‌هایی که خانه‌های ماه را می‌سازند | نخبه ها
خدمات مرکز


روبات‌هایی که خانه‌های ماه را می‌سازند
news-image


گروهی از دانشمندان ژاپنی در حال کار کردن بر روی یک پروژه ویژه هستند که می‌تواند یکی از رویاهای بشر را به واقعیت بدل کند. این گروه که برای شرکتی به نام آی اسپیس کار می‌کنند، هدف ویژه‌ای دارند و می‌خواهند یک ماموریت فضایی شخصی را به‌سوی ماه آغاز کرده و یک سفینه را به آنجا ارسال کنند.

هدف از این کار، قابل سکونت ساختن ماه است و به‌این‌ترتیب منطقه‌ای به نام دره ماه می‌تواند به‌عنوان فضایی برای ساخت‌وساز خانه‌هایی برای اقامت انسان مورداستفاده قرار بگیرد. برنامه این گروه این است که نخستین ماموریت فضایی خود را در سال 2019 انجام داده و دومین ماموریت در این زمینه را یک سال بعد یعنی 2020 اجرایی کنند.

ماه به نسبت سایر سیاره‌ها و اجرام پیرامون ما کوچک‌تر و البته نزدیک‌تر به زمین است و به همین جهت بسیاری از دانشمندان فکر می‌کنند که درصورتی‌که جمعیت زمین بیش‌ازحد بالا برود، می‌توان این قمر را به اقامتگاه بشر تبدیل کرد. در این میان افرادی مانند ایلان ماسک اعتقاددارند که ماه می‌تواند به‌عنوان یک سکوی پرتاب و سوخت‌گیری بین راه برای سفینه‌ها مورداستفاده قرار بگیرد.

 

 منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
مخترعان برای ثبت اختراع با حقوق مالکیت فکری آشنا می‌شوند

کارگاه آشنایی با حقوق مالکیت فکری در ثبت اختراع با همکاری فن بازار منطقه‌ای در


news-image
کارگاه سلامت روان و چالش‌های پیشرو برگزار شد

کارگاه «سلامت روانی، راهکارهای ارتقاء و چالش‌های پیشرو» به همت بنیاد نخبگان استان کهگیلویه‌و‌بویراحمد برگزار شد.


news-image
تدوین طرح جامع زیست بوم ماهواره سنجش از دور انجام شد

رئیس سازمان فضایی ایران از تدوین «طرح جامع زیست بوم ماهواره سنجش از دور» با هدف ارائه خدمات کاربردی فناوریهای فضاپایه در ...