توسعه تولید برق با استفاده از نیروگاه خورشیدی در مازندران | نخبه ها
خدمات مرکز


توسعه تولید برق با استفاده از نیروگاه خورشیدی در مازندران
news-image


 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از مازندران، شهابی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در استان بیش از یک میلیون و 350 هزار مشترک داریم.

وی تصریح کرد:مصرف استان مازندران در تاریخ خودش در سال 96 به هزار و 900 مگاوات رسید و در شرایط حاضر 28 هزار کیلومتر خطوط برق و  276 هزار روشنایی برق داریم.

مدیرعامل توزیع برق مازندران با اعلام اینکه مصرف استان مازندران دائم در حال رشد است، گفت: تمایل مردم از استان‌های دیگر برای سکونت در مازندران رو به افزایش است.

وی ادامه داد: مصرف استان بیش از دو نیم برابر رشد نسبت به دیگر استان‌های کشور دارد و در تابستان میزان مصرف بالاتر است.

شهابی در ارتباط با تلفات برق استان مازندران در سال 90 حدود 19 و نیم درصد بوده است، گفت: بخشی از تلفات ما فنی و بخش دیگر غیر فنی است.

وی اضافه کرد: میزان تلفات برق استان در حال حاضر 13 و نیم درصد است، بخشی از تلفات قابل رفع نیست، در استان مازندران حدس ما بر این است که به دلیل دلائل فنی است، پنج درصد از تلفات غیر مجاز است که تلاش کنیم که برق‌های غیر مجاز به حداقل برسد.

منبع خبر: خبرگزاری علم و فناوری

خبر های دیگر
news-image
شیوع کمر و گردن درد در بیماران دیابتی

مطالعات جدید محققان دانشگاه سیدنی نشان می دهد افراد مبتلا به دیابت 35 درصد بیشتر از افراد غیر دیابتی در معرض کمر درد قرا ...


news-image
اضطراب مسری است

پژوهشگران کانادایی در تحقیقات اخیر خود دریافتند که فعال‌سازی رشته‌های عصبی مغزی


news-image
روش جدید در مهاجرت ماشین های مجازی در دیتا سنتر های ابر

امیرحسین لشگری عضو موسسه حامی نوابغ جوان با ابتکار و نوآوری خود موفق به ثبت روش جدید در مهاجرت ماشین های مجازی در دیتا س ...