پايان نامه اي كه مشكل مهم صنعت را حل كرد، پمپ پیستون دوبل احتراقی با قابليت پمپاژ و کمپرس کردن سیالات مختلف ساخته شد | نخبه ها
خدمات مرکز


پايان نامه اي كه مشكل مهم صنعت را حل كرد، پمپ پیستون دوبل احتراقی با قابليت پمپاژ و کمپرس کردن سیالات مختلف ساخته شد
news-image


 به گزارش خبرگزاري علم و فناوري از اردبيل؛ پمپ پیستون دوبل احتراقی فشار قوی از گروه پمپ جابه جایی مثبت بوده، که با رفت و برگشت پیستون درون سیلندر عمل پمپاژ را انجام می دهد. به طور کلی از این پمپ ها در مواردی که به فشار خروجی متوسط (از ۱۰ تا ۱۰۰ بار) نیاز می باشد، استفاده می گردد.

پمپ پیستون دوبل احتراقی در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع خودرو سازی، دستگاه های آب شیرین کن، صنایع فولاد، سیستمهای بازیافت، جنتکس صنایع کشتی سازی صنایع غذایی و صنایع کاغذ سازی كاربرد دارد.

مخترع بسيجي اردبيلي با حمايت هاي مادي و معنوي سازمان بسيج علمي، پژوهشي و فناوري استان اردبيل  توانسته است نتيجه پايان نامه كاربردي خود را به اختراع مبدل كند كه  امكان استفاده در مناطق محروم، جلوگيري از يخ زدن مايعات در هنگام جابه جايي در مناطق سردسير و امكان پمپ مايعات مختلف با يك دستگاه  از مزاياي مهم اين اختراع مي باشد.

منبع خبر: خبرگزاری علم و فناوری

خبر های دیگر
news-image
قلب خود را جوان نگه دارید

تحقیقات اخیر نشان می‌دهد ورزش در ساخت سلول‌های جدید قلب نقش مؤثری داشته و باعث جوان ماندن قلب می‌شود.


news-image
پیشرفت طرح پیاده‌سازی نرم‌افزار

شرکت ایرانی فعال نرم افزاری موفق به طرح پیاده‌سازی نرم‌افزار GIS دینامیک در یک


news-image
تولید بانداژ هوشمند توسط محققان ایرانی

محققان ایرانی در دانشگاه ماساچوست موفق شدند بانداژ هوشمندی را تولید کنند که زخم را در بدن مدیریت می‌کند و با مدیریت زمان ...