تولید داروهای صرع از قارچ های دریای سرخ | نخبه ها
خدمات مرکز


تولید داروهای صرع از قارچ های دریای سرخ
news-image


 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از گیلان؛ درمان های رایج موجود برای صرع، صرفاً در 70 درصد افراد مبتلا اثربخشی لازم را نشان می دهد.

واژه “صرع” طیفی از اختلالات مغزی با علائمی نظیر احساسات عجیب و غریب تا تشنج و از دست دادن آگاهی و مرگ را شامل می شود. به گفته سازمان جهانی بهداشت، این وضعیت 50 میلیون نفر در سراسر جهان را تحت تأثیر خود قرار داده است.

ابداع و توسعه درمان های جدید برای صرع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا که داروهای حاضر برای درمان بسیاری از افراد مبتلا به این بیماری، به اندازه کافی موثر نیستند.

به تازگی محققان دانشگاه های آبردین اسکاتلند، لوون بلژیک و بنی سویف مصر، و نیز مرکز تحقیقات عالی داروهای نوآورانه بنیاد مدینای اسپانیا در پژوهشی مشترک دریافتند، دو ترکیب شیمیایی گاما لاکتام، که توسط قارچ Aspergillus fumigatus ساکن دریای سرخ زندگی تولید می شود، قادر استطول مدت و تعداد تشنج را در ماهی گورخري (زبرا)، کاهش دهد.

منبع خبر: خبرگزاری علم و فناوری

خبر های دیگر
news-image
یک گام به رونق توانمندی‌های داخلی نزدیک‌تر شدیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مصرف‌کننده با هر خرید کالای با کیفیت ایرانی قدمی در مسیر شکوفایی اقتصاد ایران بر می‌ ...


news-image
پنجمین نشست تبادل تجربیات علم و فناوری در کشورهای اسلامی برگزار می‌شود

پنجمین نشست تبادل تجربیات علم و فناوری (STEP) در کشورهای اسلامی از 8 اسفندماه، به مدت چهار روز در دانشگاه کراچی پاکستان ...


news-image
خوددرمانی دارویی، درد یا درمان

رایج ترین عوارض ناشی از مصرف داروهای بدون نسخه