تولید داروهای صرع از قارچ های دریای سرخ | نخبه ها
خدمات مرکز


تولید داروهای صرع از قارچ های دریای سرخ
news-image


 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از گیلان؛ درمان های رایج موجود برای صرع، صرفاً در 70 درصد افراد مبتلا اثربخشی لازم را نشان می دهد.

واژه “صرع” طیفی از اختلالات مغزی با علائمی نظیر احساسات عجیب و غریب تا تشنج و از دست دادن آگاهی و مرگ را شامل می شود. به گفته سازمان جهانی بهداشت، این وضعیت 50 میلیون نفر در سراسر جهان را تحت تأثیر خود قرار داده است.

ابداع و توسعه درمان های جدید برای صرع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا که داروهای حاضر برای درمان بسیاری از افراد مبتلا به این بیماری، به اندازه کافی موثر نیستند.

به تازگی محققان دانشگاه های آبردین اسکاتلند، لوون بلژیک و بنی سویف مصر، و نیز مرکز تحقیقات عالی داروهای نوآورانه بنیاد مدینای اسپانیا در پژوهشی مشترک دریافتند، دو ترکیب شیمیایی گاما لاکتام، که توسط قارچ Aspergillus fumigatus ساکن دریای سرخ زندگی تولید می شود، قادر استطول مدت و تعداد تشنج را در ماهی گورخري (زبرا)، کاهش دهد.

منبع خبر: خبرگزاری علم و فناوری

خبر های دیگر
news-image
با ارزش‌ترین زیست بوم آبی جهان کجاست

از قرن‌ها پیش تاکنون، مجاورت با دریاها و رودخانه‌های بزرگ به دلیل وجود آب برای زندگی و کشاورزی و همچنین ایجاد امکان تجار ...


news-image
طراحي و ساخت یک ربات اجتماعی به عنوان دستیار آموزشی زبان اشاره

محققان کشورمان موفق به ساخت يک ربات اجتماعي با کاربرد آموزش زبان اشاره به کودکان کم شنوا و ناشنوا براي اولين بار در سطح ...


news-image
کارخانه‌ای برای تولید سلول‌های بنیادی

در سال‌های اخیر ویژگی‌های اختصاصی و منحصربه فرد سلول‌های بنیادی مورد توجه بسیاری از محققان