رونمایی از سیستم بی‌سیم اندروید برای خودروها | نخبه ها
خدمات مرکز


رونمایی از سیستم بی‌سیم اندروید برای خودروها
news-image


قرار است تا در نمایشگاه CES 2018 شاهد رونمایی از یک قابلیت جدید برای سیتسم اندروید برای خودروها باشیم که موجب می‌شود تا این سیستم عامل بتواند ارتباطی بی‌سیم برای تامین نیازهای خودرو با آن برقرار کند.
خودروها روز به روز بیشتر در زندگی ما دخیل می‌شوند و با توجه به زمان زیادی که در آن‌ها سپری می کنیم، طبیعی است که پیشرفت فناوری‌ها به سمتی باشند که در طول سفر با آن‌ها کمتر خسته شده و سرگرم‌تر از پیش باشیم. در این میان یکی از راهکارها، استفاده از خدمات تلفن همراه در خودور است و برای همین منظور نیز شرکت هایی مانند گوگل و اپل، ساختارهای ویژه ای از سیتسم عامل همراه خود را برای ارتباط با خودروها معرفی کرده اند.

در این میان خدمات شرکت گوگل تا به امروز بیشتر به صورت اتصال فیزیکی بوده است ولی از چندی پیش و در سمینار I/O شاهد اخباری در زمینه بی‌سیم شدن این سیستم بودیم ولی هنوز نسخه عملیاتی آن به بازار راه نیافته است. با این حال آخرین اخبار حاکی از آن هستند که شرکت جی‌وی‌سی کنوود (JVC Kenwood) قصد دارد تا ساختار چند رسانه خودروها را با سیستم اندروید و از طریق سامانه‌های بی‌سیم سازگار کند.

سیستم طراحی شده شامل یک نمایشگر کنوود است و جی‌وی‌سی نیز سیستم صوتی را تامین می‌کند. این پنل می تواند با کمک شبکه‌های بی‌سیم، به سیستم چندرسانه‌ای خودرو متصل شود و برای این کار از سیستم عامل اندروید در قلب ماجرا استفاده می‌کند.

منبع خبر:سینا پرس

خبر های دیگر
news-image
آغاز مرحله انتخاب آثار ارسالی "ایران ساخت"

به گزارش ستاد خبری دومین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ایران ساخت، با پایان یافتن مهلت ارسال آثار به دومین جشنواره "ایران س ...


news-image
تکنولوژی با طعم شکلات و شیرینی/پرینتر سه بعدی مواد غذایی ساخته شد

جوان مبتکر شهرکردی پرینتر سه بعدی مواد غذایی ساخته است


news-image
تنها ده دقیقه خواب برای به یادآوردن مطالب مهم کافی است

تنها ۱۰ دقیقه خواب کوتاه باعث می‌شود تا جزییات چیزی که یاد گرفته‌ایم را به‌ خوبی به خاطر بیاوریم