نخستین بیواستارتاپ دانش‌آموزی شهر تهران برگزار شد | نخبه ها
خدمات مرکز


نخستین بیواستارتاپ دانش‌آموزی شهر تهران برگزار شد
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نخستین بیواستارتاپ دانش‌آموزی شهر تهران با حضور دانش‌آموزان نخبه مناطق 22 گانه شهر تهران و با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی در پژوهش‌سرا و مرکز خلاقیت مریم میرزاخانی موسسه صدرامهر برگزار شد.
در این مراسم، سمیه علمافر، مدیر موسسه علوم و فناوری‌های زیستی صدرامهر، گفت: بخش زیست فناوری و زیست شناسی موسسه صدرامهر به همت ستاد توسعه زیست فناوری و صندوق توسعه زیست فناوری برای دانش آموزان تشکیل شده و یک سال است که آن را شروع کرده‌ایم. دانش آموزان از مناطق مختلف تهران برای استفاده از مباحث مختلف زیست فناوری به این مرکز می‌آیند.
وی افزود: باید به دیگران آموزش دهیم که زیست شناسی قابلیت بالایی دارد و  ایده های نزدیک به کسب و کار زیادی در آن نهفته است تا به محصول و فناوری تبدیل شود.  ما معتقد بودیم باید از آموزش ساده درس زیست در مدرسه به یک نگاه فناورانه رسید.
به گفته علمایی‌فر، ایده‌های برتر دانش‌آموزان در یک مجله به چاپ می‌رسد و امکان فروختن‌شان برای آنها فراهم می‌شود.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
نتایج مطلوب بهبود بیماری‌های عروقی با کمک سلول‌های بنیادی در طولانی‌مدت

محققان به روش درمانی‌ای با استفاده از سلول‌های بنیادی دست پیدا کردند که می‌تواند گزینه‌ای برای درمان بیمارانی باشد که از ...


news-image
دستگاه هوشمند انتخاب تشک ساخته شد

دستگاه هوشمند انتخاب تشک در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر با امکان تعیین استاندارد تشک های طبی و غیرطبی ساخته شد.


news-image
جاده هموار کار آفرینی

در یادداشتی به قلم پرویز کرمی؛ مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان آمده است: تحول به راه افتاده است، تحولی که خلاقیت و نوآوری اس ...