نخستین بیواستارتاپ دانش‌آموزی شهر تهران برگزار شد | نخبه ها
خدمات مرکز


نخستین بیواستارتاپ دانش‌آموزی شهر تهران برگزار شد
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نخستین بیواستارتاپ دانش‌آموزی شهر تهران با حضور دانش‌آموزان نخبه مناطق 22 گانه شهر تهران و با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی در پژوهش‌سرا و مرکز خلاقیت مریم میرزاخانی موسسه صدرامهر برگزار شد.
در این مراسم، سمیه علمافر، مدیر موسسه علوم و فناوری‌های زیستی صدرامهر، گفت: بخش زیست فناوری و زیست شناسی موسسه صدرامهر به همت ستاد توسعه زیست فناوری و صندوق توسعه زیست فناوری برای دانش آموزان تشکیل شده و یک سال است که آن را شروع کرده‌ایم. دانش آموزان از مناطق مختلف تهران برای استفاده از مباحث مختلف زیست فناوری به این مرکز می‌آیند.
وی افزود: باید به دیگران آموزش دهیم که زیست شناسی قابلیت بالایی دارد و  ایده های نزدیک به کسب و کار زیادی در آن نهفته است تا به محصول و فناوری تبدیل شود.  ما معتقد بودیم باید از آموزش ساده درس زیست در مدرسه به یک نگاه فناورانه رسید.
به گفته علمایی‌فر، ایده‌های برتر دانش‌آموزان در یک مجله به چاپ می‌رسد و امکان فروختن‌شان برای آنها فراهم می‌شود.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
چرخه‌ کامل سیستم مدیریت امنیت اطلاعات طراحی و پیاده‌سازی شد

محققان در کشور موفق به طراحی و پیاده‌سازی سیستمی برای مدیریت امنیت اطلاعات در کشور شدند تا خودمحورسازی سازمان‌ها در راست ...


news-image
وجود جنگل‌ها و بیابان‌ها تاثیر مستقیمی در میزان بارندگی مناطق دارد.

دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی با تاکید بر تأثیر جنگل‌ها و بیابان‌ها در کمیت و کیفیت بارش مناطق مختلف گفت ...


news-image
از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی محقق شد

108 "گرنت پژوهشی" به پژوهشگران کشور اعطا شد