حمایت از هشتادو دو طرح پژوهشی جدید تصویب شد | نخبه ها
خدمات مرکز


حمایت از هشتادو دو طرح پژوهشی جدید تصویب شد
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، آخرین جلسه کمیته تخصصی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی برگزار شد. در این جلسه طرح های پژوهشی ارسالی از محققان کشور به کارگروه های مختلف صندوق بررسی شد و  حمایت از 82 طرح پژوهشی تصویب شد که از این تعداد 28 طرح پسا دکتری است. از جمله دستاوردهای طرح های مذکور می توان به تعهد به چاپ 81 عنوان مقاله آی اس آی در سطح کی یو وان، تالیف 2 عنوان کتاب، 6 ثبت اختراع، 17 مورد ساخت نمونه محصول، 6 دانش فنی، 2 نرم افزار و ساخت 4 دستگاه اشاره کرد.
کمیته تخصصی یکی از ارکان صندوق است که تصویب نهایی طرح های پژوهشی برای حمایت را انجام می دهد به این صورت که طرح های پژوهشی تایید شده در هر یک از 13 کارگروه مختلف صندوق به کمیته تخصصی می رود تا در آنجا تصویب شود. حمایت از طرح‌های پژوهشی بنیادی و کاربردی پژوهشگران یکی از فعالیت‌های صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی است که هر ساله با هدف کمک به پیشبرد مرزهای دانش و حل مسائل اساسی کشور بر اساس اولویت‌های علمی کشور در شاخه‌های مختلف علوم در چارچوب عرصه‌های اولویت دار اعلام می‌شود در واقع در صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور پروژه‌های تحقیقاتی مورد حمایت قرار می‌گیرند که بر اساس نیازها و مزیت‌های کشور توصیف شده باشند.

منبع خبر:معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
فناوری بیولوژیک راه کشاورزی پایدار را هموار می‌کند

یک شرکت دانش بنیان توانسته برای نخستین بار با به کارگیری فناوری بیولوژیک راه را برای کشاورزی پایدار هموار کند.


news-image
دو مقاله از استادیار دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شریف منتشر شد

دو مقاله از استادیار دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شریف در نشریات بین المللی ساینس و نیچر منتشر شد.


news-image
کشاورزی ایران دیجیتالی می‌شود

امروزه با گسترش جمعیت جهان و نیاز به تامین غذا برای انبوه جمعیت، کمبود آب، انرژی و زمین‌های قابل کشت، روش‌های سنتی کشاور ...