چهل پروژه در حوزه تصویربرداری پیش‌بالینی انجام شد | نخبه ها
خدمات مرکز


چهل پروژه در حوزه تصویربرداری پیش‌بالینی انجام شد
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمدرضا آی رییس آزمایشگاه پیش بالینی در نخستین سمپوزیوم کاربرد تصویربرداری در تحقیقات پیش بالینی گفت: پیش از راه اندازی این آزمایشگاه محققان کشورمان برای انجام تحقیقات روی حیوانات از دستگاه های انسانی استفاده می کردند که این روند چالش هایی را پیش روی آنها قرار می داد. نخست دقت پایین دستگاه ها در مورد استفاده برای حیوانات بود. همچنین محققان برای انجام آزمایش نیاز داشتند موش را به بیمارستان ببرند که این مسئله خود دردسرهایی را داشت و مورد دیگر زمان انجام تحقیقات است که محدود بود.
آی در ادامه عنوان کرد: بنابراین نبود امکانات باعث می شد بسیاری از محققان از عملی کردن ایده و پروژه ای که داشتند منصرف شوند و کشور را از ارزش افزوده بالایی محروم کنند. به عنوان نمونه تحقیقات بر روی یک دارو از مرحله دیزاین مولکولی تا فاز حیوانی در صورت رسیدن به نتیجه دارای ارزش افزوده بالایی است. بنابراین ایده راه اندازی این آزمایشگاه شکل گرفت.
رییس آزمایشگاه پیش بالینی همچنین بیان کرد: مکان را دانشگاه علوم پزشکی تهران در اختیارمان قرار داد، اما تامین تجهیزات با فناوری بالا چالشی بود که پیش روی ما قرار داشت که خوشبختانه با حمایت مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این تجهیزات فراهم شد که تمام دستگاه های این آزمایشگاه ساخت داخل است.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
ورزش تاثيري بر تخمدان پلی‌کیستیک ندارد

در پژوهشی که نتایج آن اخیرا در نشریه انگلیسی‌زبان IJFS وابسته به جهاد دانشگاهی منتشرشده


news-image
عملیات اجرایی ساخت مرکز مغز کشور آغاز شد

عملیات اجرایی ساخت مرکز مغز در محل باغ کتاب با حضور کمال خرازی مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در حوزه علوم شناختی ...


news-image
کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی با وجود میکروب های مناسب در روده

محققان دانشگاه ناتینگهام انگلیس دریافتند وجود میکروب های مناسب در روده می تواند منجر به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلب ...