همکاری متخصصان کشور برای طراحی سیستم ایمپلنت مغزی | نخبه ها
خدمات مرکز


همکاری متخصصان کشور برای طراحی سیستم ایمپلنت مغزی
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمد حسین مقامی مدیر کارگروه "ایمپلنت مغزی" ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی اظهار کرد: از بهمن ماه سال 1393، کمیته علمی متشکل از اساتید و متخصصان مجرب در حوزه ایمپلنت مغزی ایجاد و فعال شد و در حال حاضر حدود پانزده طرح به طور مستقیم تحت نظارت کارگروه ایمپلنت مغزی قرار دارد که ده عنوان از این طرح ها به صورت یک پروژه چند مرحله ای تعریف شده اند.
به گفته وی، این طرح های تحقیقاتی توسط پژوهشگرانی از دانشگاههای مختلف کشور از جمله دانشگاه های صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، علم و صنعت ایران، فردوسی مشهد، تربیت مدرس و صنعتی سهند تبریز درحال اجرا است که بیش از پنجاه  متخصص به طور مستقیم، شامل 17 عضو هیات علمی، در این پروژهها به فعالیت مشغول هستند.
 مقامی همچنین عنوان کرد: با اتمام پروژههای مصوب در ستاد توسعه علوم و فناوریهای شناختی معاونت علمی و با توجه به رویکرد مورد نظر ستاد، شرایط طراحی چند گونه از سیستمهای ایمپلنت مغزی در کشور فراهم خواهد شد که این امر برای اولین بار  و به صورت پژوهش همگرا و توسط افراد متخصص از رشته های علمی مختلف انجام میشود که می تواند الگوی مناسبی برای تحقیقات گسترده در کشور باشد.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
توانمندی دانش‌بنیان‌های حوزه نقشه برداری مغز عرضه می‌شود

"پژوهش و فناوری نقشه‌برداری مغز" عنوان جشنواره‌ای است که در آن فناوران توانمندی‌های خود در حوزه نقشه برداری مغز را در مع ...


news-image
توسعه همکاری‌های فناورانه بین شرکت‌های فناور ایران و کره جنوبی

نشست مشترکی بین شرکت‌های فناور ایرانی فعال در حوزه‌ فناوری نانو و شرکت‌هایی از کره‌ جنوبی به منظور توسعه همکاریها و تجار ...


news-image
شرکت‌های فناور حوزه انرژی از هشت کشور اسلامی گرد هم می‌آیند

همزمان با نمایشگاه INOTEX 2018 نشست تجاری شرکت‌های فناور در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر برگزار می‌شود.