بدون پیوند دانش و فناوری به جامعه توسعه اقتصاد بومی استان‌ ممکن نمی‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


بدون پیوند دانش و فناوری به جامعه توسعه اقتصاد بومی استان‌ ممکن نمی‌شود
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری  که برای شرکت در نشست دانشگاهیان استان سیستان و بلوچستان در دانشگاه زابل حضور داشت، ایجاد محیط کسب و کار مساعد برای دانشگاهیان را راه‌کار توسعه و شکوفایی اقتصاد بومی دانست و گت:  دانشگاه  به عنوان مبدأ تمامی پیشرفت‌ها تا زمانی که نتواندبر محیط پیرامونی خود تأثیر مطلوب داشته باشد قطعاً اثرگذاری مثبتی بر کشور نخواهد داشت.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با بیان این‌که دانشگاهی که بتواند هزینه‌های خود را از محل قراردادهای ارتباط با صنعت فروش فناوری و استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان تأمین کند در توسعه اقتصاد بومی نیز موفق است، اظهار کرد: اگر ما نتوانیم یک محیط  کسب و کار مناسب برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و دانشگاهیان ایجاد کنیم که شرکت‌هایشان را در این استان تأسیس کند و دانش را از دانشگاه بگیرن د وبا فرآوری آن به جامعه تزریق کنند اقتصاد استان رونق نمی‌گیرد.
ستاری با اشاره به این که خلق فناوری و نوآوری برای حل مشکلات مهم‌ترین رسالت دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی است افزود: راهکار کسب درآمد دانشگاه فروش نیست و تولید دانش و فناوری و ارائه این محصول به مراکز فرآوری راه‌کار کسب درآمد دانشگاه‌ها است.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
ارائه 618 هزار خدمت اعتباری آزمایشگاهی؛ کیفیت‌ خدمات بالا رفت

6سالی است که از فعالیت شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌گذرد و اعضای این شبکه در ...


news-image
مرکز نوآوری آو افتتاح شد رونق استارتاپ‌های تبلیغات و بازاریابی دیجیتال

«مرکز نوآوری و شتابدهی آو» با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری افتتاح شد تا راه رونق استارتاپ‌های فعال د ...


news-image
توانمندسازی دانشجویان برتر، از مهمترین زمینه‌های همکاری با بنیادهای نخبگان استان ...

نشست مشترک بنیاد نخبگان استان‌های فارس و کهگیلویه‌و‌بویراحمد با رییس دانشگاه یاسوج برگزار شد.