فرصت‌های ملی در حوزه دریا | نخبه ها
خدمات مرکز


فرصت‌های ملی در حوزه دریا
news-image


به همین منظور، به‌کارگیری فناوری‌های مختلف به روشی که تولید ارزش‌ها به لحاظ کیفی و کمی در سطح ملی افزایش یابد، یکی از اهداف اصلی در مدیریت راهبردی فناوری در سطح یک سازمان است،  بدیهی است که توسعه فناوری‌های دریایی با توجه به مزایا و فرصت‌های آن، می‌تواند به‌عنوان ابزار ارزشمند جهت تحقق اهداف نقشه راه فناوری دریا در اختیار مدیران و تصمیم گیران قرار گیرد.
در این میان منافع اقتصادی، اجتماعی که اولویت رشد و توسعه ملی کشور محسوب می‌شود و به دنبال شناسایی فناوری‌های نوین در عرصه شناسایی منابع و ظرفیت شیمی تولید، بهره‌برداری پایدار از ذخایر مبتنی بر حفظ محیط‌زیست در تمام حوزه‌های فعالیت دریایی اعم از صنعت و معدن، بازرگانی و تجارت، شیلات و محیط‌زیست و ... به انجام خواهد رسید.
بهره‌برداری از منابع و ذخایر، با به‌کارگیری تجهیزات و روش مدرن مبتنی از حفاظت از محیط‌زیست دریایی به‌کارگیری مدل‌های پیش‌بینی تغییرات و نوسانات محیطی در دو گروه منابع زیستی و غیر زیستی جهت برنامه‌ریزی و مدیریت پایدار در مواجهه با پیامدهای ناشی از تغییر اقلیم و سایر مخاطرات طبیعی و یا انسانی را  است، همچنین استفاده از روش‌های نوین آبزی‌پروری در دریا (نظیر قفس) و یا بهره‌برداری از ذخایر کمتر شناخته‌شده و یا بهره‌برداری نشده آبزیان با به‌کارگیری فناوری‌های نوین در جهت اقتصاد مقاومتی و توسعه تولید و بهره‌برداری و ارزش‌افزوده اقتصاد شیلاتی عمده فناوری دریایی مرتبط با شیلات و آبزیان است.

منبع خبر:معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
مشارکت مشتری راز بهبود فرایند تولید محصول

در مطالعه‌ای که توسط محققین ایرانی انجام شده و در دوفصلنامه «توسعه تکنولوژی صنعتی» از انتشارات «پژوهشکده توسعه تکنولوژی»


news-image
اینوتک سلامت همزمان با اینوتکس 2018 برگزار می‌شود

رویداد ملی اینوتک سلامت همزمان با هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس 2018) از 14 تا ۱6 تیرماه ۱۳۹۷ با ...


news-image
صفحه های جذب کننده ریزگردها

سمیه حکیمی عضو موسسه حامی نوابغ جوان موفق به ثبت اختراع صفحه های جذب ریزگردها شد.