قوانین خوبی در زمینه آب در کشور وجود دارد | نخبه ها
خدمات مرکز


قوانین خوبی در زمینه آب در کشور وجود دارد
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از ایرنا، حجت الاسلام امیرقلی جعفری روز یکشنبه در سمپوزیوم تخصصی امکان سنجی بهره گیری از ظرفیت های دریای عمان در تامین آب کشور افزود: قوانین خوبی در زمینه آب در کشور وجود دارد اما اجرایی نمی شود که نگاه در این زمینه باید تغییر کند.

وی اظهار داشت: به عنوان مثال صنایع فولاد یا کاشی از جمله صنایع آب بر هستند اما صنعت کاشی را تا میبد یزد هم برده ایم در حالی که می دانیم صنایع آب بر نباید در مناطق خشک و کم آب مستقر شوند.
حجت الاسلام جعفری ادامه داد: انتقال آب از دریای عمان به شرق و فلات مرکزی به عنوان یکی از راهکارهای برون رفت از چالش کم آبی مطرح شده است، اما ابتدا باید ببنیم چه کار کردیم که به اینجا رسیدیم و یا اکنون از منابعی که در اختیار داریم چگونه استفاده می کنیم.
وی با اشاره به وضعیت نامناسب منابع آبی در کشور افزود: بخشی به تغییر اقلیم و خشکسالی 9 ساله و بخشی هم به رفتار خودمان، مدیران و وزارت نیرو به عنوان متولی آب کشور بر می گردد.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
تاکید بر ورود صنایع به حوزه تحقیق و توسعه در کمیسیون نخبگان

ورود صنایع به حوزه تحقیق و توسعه به منظور تجاری سازی علم و فناوری در کمیسیون نخبگان تاکید شد.


news-image
چه اختلالاتی در مسیر رشد کودک وجود دارد

به منظور مطالعه و بررسی مراحل تکامل کودک، کنگره‌ای با حضور محققان حوزه علوم شناختی و متخصصان رشته‌های پزشکی در بیمارستان ...


news-image
شرکت‌های دانش‌بنیان نقش محوری در توسعۀ استانی دارد

فدایی گفت: به دلیل نقش تعیین‌کنندۀ شرکت‌های دانش‌بنیان در رفع مشکلات موجود در جامعۀ بومی، ارتباط بیشتر این شرکت‌ها با وز ...