دستگاه سرند سیار مکانیکی توسط مخترع کرمانشاهی ساخته شد | نخبه ها
خدمات مرکز


دستگاه سرند سیار مکانیکی توسط مخترع کرمانشاهی ساخته شد
news-image


به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمانشاه؛ یکی از مخترعین خوش فکر این استان دستگاه سرند سیار مکانیکی را اختراع و تولید نمود. کاربرد این دستگاه، الک کردن خاک در حجم گسترده است.

یکی از مشکلاتی که پیمانکاران هنگام اجرای پروژه‌های زیرزمینی مانند فیبر نوری،کانال کشی آب و فاضلاب،کابل های برق، لوله های گاز و... با آن درگیر هستند، تهیه خاک نرم سرندی است. چرا که در راستای آسیب ندیدن این کابل‌ها و کانال‌های زیرزمینی استفاده از خاک نرم اجتناب ناپذیر است. در حال حاضر روال تهیه این خاک استفاده از نیروی انسانی و به شیوه سنتی و دستی است که زمان‌بر و غیر دقیق است.

رضا جمشیدی مخترع کرمانشاهی برای حل این مشکل دستگاه سرند سیار مکانیکی را اختراع نموده است. وی در تشریح عملکرد این دستگاه گفت: دستگاه به یک تراکتور یا لودر وصل شده وخاک‌های کنار کانال‌ها را از طریق بیل جلوی دستگاه به سمت بالا هدایت  و سپس در پشت دستگاه توسط یک فیلتر سنگ‌های بزرگ از آن جدا می‌شود. در مرحله بعد توسط الک توری فلزی که زیر همان بیل تعبیه شده است، خاک و سنگ‌ها مورد پالایش قرار گرفته و در نهایت با کمک نوار نقاله لاستیکی خاک نرم سرندی روی کانال‌ها و کابل‌ها ریخته می‌شود.

منبع خبر: خبرگزاری علم و فناوری

خبر های دیگر
news-image
تولید برق از میوه ها و سبزیجات

میوه ها و سبزیجات الکتریسیته را به همان شیوه ای تولید و انتقال می دهند که محلول نمکی یک مدار الکتریکی اینکار را می کند.ا ...


news-image
میدان دادن به بخش خصوصی راهکار تولید فناوری از پژوهش‌های کاربردی

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری گفت: شکوفایی خروجی نیروی انسانی در تولید فناوری با ایجاد محیط مساعد کسب و کار محقق می‌شو ...


news-image
درمان قاعدگی دردناک با سنبل‌الطیب

سنبل‌الطیب، یکی از مهم‌ترین گیاهان دارویی در ایران و جهان است که از دیرباز موردتوجه پزشکان بوده است