برنامۀ بازدید از کارخانه شیر ژال و کارگاه‌های گلاب‌گیری قمصر برگزار شد | نخبه ها
خدمات مرکز


برنامۀ بازدید از کارخانه شیر ژال و کارگاه‌های گلاب‌گیری قمصر برگزار شد
news-image


در راستای اجرای برنامه‌های توانمندسازی و طبیعت‌گردی با هدف آگاهی‌بخشی به اجتماع نخبگانی از داشته‌های بومی و فرهنگ اصیل و غنی جامعۀ بومی، برنامۀ بازدید از کارخانه شیر ژال و کارگاه‌های گلاب‌گیری قمصر، به همت بنیاد نخبگان استان قم برگزار شد.

در این بازید، ابتدا شرکت‌کنندگان از کارخانه شیر ژال بازدید کردند و با بخش‌های آزمایشگاه شیر، خط تولید و نگهداری و نیز با فرآیند فرآوری محصولات آشنا شدند.
 

سپس از منابع طبیعی، گردشکری و کارگاه‌های سنتی تولید گلاب‌گیری دیدن کردند و با حضور در موزۀ گلاب‌گیری، با تاریخچه و اهمیت صنعت گلاب آشنا شدند. 
 

لازم به ذکر است، آشنایی با مراکز صنعتی و گردشگری، ارائه مناسب و جذاب دستاوردهای کشور، ایجاد امید و انگیزه و نشان دادن فرصت و امکان انجام فعالیت‌های کلان و مؤثر، آشنا ساختن اجتماعات نخبگانی با جاذبه‌های طبیعی و صنعتی و اجتماعای کشور به منظور ارتقای خود باوری و افزایش آگاهی، از مهمترین اهداف این برنامه بود.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
نقش فناوری نانو در بهداشت

تا به حال به این فکر کرده‌اید که آیا محصولات مبتنی بر فناوری نانو می‌توانند در بهداشت منزل یا فردی هم کاربرد دارد یا خیر ...


news-image
توانایی تولید سهم واردات یکی از مواد مصرفی دندانپزشکی تنها در 6 روز

یکی از شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس معاونت علمی پس از سال‌ها تلاش درزمینه تولید و تجاری‌سازی اسیدETCH؛ به مرحله‌ای از ...


news-image
قرص هوشمندی که قادر به تشخیص بیماری های روده است

محققان قرص هوشمندی ساخته اند که قادر به تشخیص بیماری های روده است