نرم افزار طراحی عمر مفید بتن مسلح دریاپایدار تهیه شد | نخبه ها
خدمات مرکز


نرم افزار طراحی عمر مفید بتن مسلح دریاپایدار تهیه شد
news-image


دکتر سید حسام مدنی حقق دانشگاه صنعتی امیر کبیر باراهنمایی دکتر رمضانیان پور بر اساس داده‌های 30 ساله دانشگاه صنعیت امیر کبیر و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، نرم‌افزاری را برای طراحی بر اساس دوام سازه‌های در معرض شرایط آسیب رسان بتن مسلح عرضه کرده اند که در طراحی پل قشم-بندرعباس مورد استفاده قرار گرفته است.

سید حسام مدنی همکار طرح با بیان اینکه پروژه "مواد طبیعی و مصنوعی جایگزین سیمان و ساخت بتن‌های بادوام برای افزایش طول عمر سازه‌های بتنی در کشور" در دانشگاه صنعتی امیرکبیر اجرایی شد،‌ گفت: در این پژوهش نرم افزاری تحت عنوان "طراحی عمر مفید بتن مسلح دریاپایدار" تهیه گردید.
وی جمع آوری اطلاعات آزمایشگاهی 30 ساله دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی جهت پیاده‌سازی در قالب یک مدل و نرم افزار کاربر دوست را از اهداف اجرای این پژوهش نام برد و ادامه داد: این نرم افزار قابلیت استفاده گسترده در مقاصد طراحی بر اساس دوام سازه‌های بتن مسلح در شرایط آسیب رسان محیط دریا را دارد.
به گفته وی، استفاده از نرم افزار برای طراحی بتن تا میلیاردها دلار از هزینه‌های ناشی از خرابی زود هنگام سازه‌های بتن مسلح به ویژه انواع استراتژیک همچون اسکله‌ها خواهد کاست

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
هوشمندانه ورزش کنید

رسیدن به تناسب اندام یکی از آرزوهایی است که تقریبا همه افراد به دنبال آن هستند.new scientist در جدیدترین


news-image
جایگاه چهارم ایران در تولید علم نانو جهان

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: میزان تولیدات علمی کشورهای جهان


news-image
کارگاه آموزشی تحلیل رفتار متقابل در مذاکره با رویکرد Game برگزار می شود

پارک فناوری پردیس معاونت علمی کارگاه آموزشی تحلیل رفتار متقابل در مذاکره با رویکرد Game با هدف آشنایی با مبانی برگزاری ی ...