هم‌افزایی بیش از صد و پنجاه شرکت داخلی در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی و فضایی ایران | نخبه ها
خدمات مرکز


هم‌افزایی بیش از صد و پنجاه شرکت داخلی در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی و فضایی ایران
news-image


هشتمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی و فضایی ایران با حضور بیش از 150 شرکت داخلی و حضور نمایندگانی از کشورهای خارجی در محل نمایشگاه های دایمی هوایی تهران برگزار شد.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هشتمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی و فضایی ایران با حضور بیش از 150 شرکت داخلی و خارجی طی 3 روز با حضور 48 شرکت دانش بنیان داخلی و بازدید نمایندگانی از کشورهای روسیه، چین، ترکیه، کرواسی، اتریش، آلمان، تونس، هند و مالزی در آذرماه سال جاری در تهران برگزار شد.
رصد شرکت های دانش بنیان، به روز رسانی بانک اطلاعاتی موجود و یافتن شرکت هایی که توانمندی دانش بنیان شدن را داشته باشند هدف اصلی از برگزاری این نمایشگاه بود.
«برگزاری جلسات تخصصی کارگروه های اتحادیه صنایع هوایی و فضایی»، «مونتاژ یک فروند هواپیمای ساوانا در محوطه نمایشگاه»، «برگزاری کارگاه های آموزشی مهندسی معکوس در صنایع هوایی و فضایی ویژه مهندسان و مدیران»، «ممیزی سازمان های تعمیرات هوایی مطابق بخش 145 مقررات هواپیمایی کشوری ویژه مراکز تعمراتی» و «آینده پژوهی صنایع هوایی ویژه مدیران شرکت ها و صنایع» از جمله برنامه های در نظر گرفته شده در این نمایشگاه بود.
از جمله دستاوردهای هشتمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی و فضایی ایران نیز می توان به «امضای چند تفاهم نامه همکاری مشترک بین شرکت های حاضر در نمایشگاه»، «ارائه مشاوره رایگان برای پیاده سازی الزاماات و اخذ گواهینامه های مختلف توسط برخی شرکت های دانش بنیان»، «قرار گرفتن این نمایشگاه در فهرست رویدادهای مورد حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی» و غیره اشاره کرد.

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
معیارهای قرارگیری در لیست نویسندگان یک مقاله علمی کدامند

کمیته ی بین المللی ادیتورهای مجلات پزشکی ( ICMJE ) برای نویسندگی یک مقاله چهار معیار را مطرح می کن


news-image
عکسبرداری از بازو بسته شدن قلب ممکن شد

محققان کشورمان موفق به طراحی و ساخت دستگاهی برای عکسبرداری از قلب


news-image
مقابله با تهاجم فرهنگی از راه صنایع خلاق میسر می‌شود

دبیرستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی صنایع فرهنگی و خلاق را در کشورهای درحال‌توسعه موضوعی عنوان کرد که م ...