هم‌افزایی بیش از صد و پنجاه شرکت داخلی در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی و فضایی ایران | نخبه ها
خدمات مرکز


هم‌افزایی بیش از صد و پنجاه شرکت داخلی در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی و فضایی ایران
news-image


هشتمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی و فضایی ایران با حضور بیش از 150 شرکت داخلی و حضور نمایندگانی از کشورهای خارجی در محل نمایشگاه های دایمی هوایی تهران برگزار شد.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هشتمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی و فضایی ایران با حضور بیش از 150 شرکت داخلی و خارجی طی 3 روز با حضور 48 شرکت دانش بنیان داخلی و بازدید نمایندگانی از کشورهای روسیه، چین، ترکیه، کرواسی، اتریش، آلمان، تونس، هند و مالزی در آذرماه سال جاری در تهران برگزار شد.
رصد شرکت های دانش بنیان، به روز رسانی بانک اطلاعاتی موجود و یافتن شرکت هایی که توانمندی دانش بنیان شدن را داشته باشند هدف اصلی از برگزاری این نمایشگاه بود.
«برگزاری جلسات تخصصی کارگروه های اتحادیه صنایع هوایی و فضایی»، «مونتاژ یک فروند هواپیمای ساوانا در محوطه نمایشگاه»، «برگزاری کارگاه های آموزشی مهندسی معکوس در صنایع هوایی و فضایی ویژه مهندسان و مدیران»، «ممیزی سازمان های تعمیرات هوایی مطابق بخش 145 مقررات هواپیمایی کشوری ویژه مراکز تعمراتی» و «آینده پژوهی صنایع هوایی ویژه مدیران شرکت ها و صنایع» از جمله برنامه های در نظر گرفته شده در این نمایشگاه بود.
از جمله دستاوردهای هشتمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی و فضایی ایران نیز می توان به «امضای چند تفاهم نامه همکاری مشترک بین شرکت های حاضر در نمایشگاه»، «ارائه مشاوره رایگان برای پیاده سازی الزاماات و اخذ گواهینامه های مختلف توسط برخی شرکت های دانش بنیان»، «قرار گرفتن این نمایشگاه در فهرست رویدادهای مورد حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی» و غیره اشاره کرد.

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
نصب و راه‌اندازی نیروگاه‌ها توسط متخصصان داخلی

یکی از شرکت های دانش بنیان داخلی که از سال 70 فعالیت خود را آغاز کرده است در حوزه های مختلف مدیریت، تامین کالا و اجرای پ ...


news-image
زانوی مصنوعی هوشمند به کمک پزشکان می آید

عمل جراحی روی زانو به منظور نصب زانوی مصنوعی یکی از پرچالش ترین اعمال جراحی است که معمولا نتیجه مطلوبی نیز در بر ندارد و ...


news-image
به‌کارگیری فناوری‌های فضایی برای توسعه اقتصادی کشور توسط شرکت‌های دانش‌بنیان

مرکز ملی فضایی معاونت علمی یکی از اهداف سال جاری خود را به کارگیری فناوری‌های فضایی برای توسعه اقتصادی کشور توسط شرکت‌ها ...