زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری هموارکننده مسیر توسعه صنایع خلاق و فرهنگی است | نخبه ها
خدمات مرکز


زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری هموارکننده مسیر توسعه صنایع خلاق و فرهنگی است
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در آیین گشایش پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی،که باحمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و جهاد دانشگاهی افتتاح شد، با اشاره به اهمیت صنایع خلاق و فرهنگی به عنوان مزیت بومی و زمینه‌ساز توسعه کشور گفت: صنایع فرهنگی ماحصل تاریخ بیش از 5هزارساله کشور ما است و اقوام گوناگون با تولید انواع گوناگون محصولات فرهنگی، عشق و نوع‌دوستی خود را نشان داده‌اند. اما در سال‌های اخیر بخش قابل توجهی از این میراث ارزشمند را به واسطه تکیه به اقتصاد نفتی و منبع‌محور از بین برده‌ایم.

ستاری، با اشاره به ضرورت ایجاد زیست‌بوم صنایع فرهنگی و خلاق با حمایت زیرساختی و اصلاح نگرش‌ها به سوی اقتصاد دانش‌بنیان گفت: در این سال‌ها بیش از هر زمان دیگری در حوزه آموزش هزینه شده است و با بیش از 4میلیون و 800هزار دانشجو، وضعیت مناسبی داریم اما در پرورش و شکوفایی دانشمندان برجسته‌ای مانند ابن هیثم، فارابی، سعدی و حافظ و نمونه‌های موفق این‌چنینی موفق نبودیم، چراکه زیست‌بوم مساعد برای بروز چنین افرادی وجود ندارد.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
پهپادی برای ماجراجویی در زیر آب ساخته شد

گلادیوس نام یک پهپاد قدرتمند است که ماجراجویی در زیر آب را برای علاقمندان ممکن می کند. یکی از مزایای این پهپاد شارژ ۴ سا ...


news-image
شهر سلول کجاست؟

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یکی از نیازهای اساسی فناوری و تجاری‌سازی


news-image
سامانه جامع اولویت های پژوهشی کشور

ستاد توسعه ICT و فضای مجازی از «سامانه جامع اولویت‌های پژوهشی» حمایت میکند