فرصت‌های پایدار کسب ‌وکار هوایی در کشور فراهم می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


فرصت‌های پایدار کسب ‌وکار هوایی در کشور فراهم می‌شود
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یکی از اقدامات ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی توسعه شبکه هوافضای مدارس و پژوهش سراهای دانش آموزی است که در چند سال اخیر تعداد آنها گسترش یافته است.
باشگاه هوافضای جوان با هدف به‌کارگیری دانش و فناوری روز برای ارتقای سطح علمی و پژوهشی دانش آموزان، اقدام به «تجهیز پژوهش‌سراها و برگزاری کارگاه‌ها» و «برگزاری هم‌اندیشی‌های علمی- تخصصی و دوره‌های آموزشی برای فارغ‌التحصیلان و دانشجویان رشته‌های هوافضا و سایر رشته‌های فنی مهندسی» کرده است.
از اهداف این طرح می توان به «تأکید بر توسعه زیرساخت‌های موردنیاز برای ترویج و نهادینه‌سازی فناوری‌های راهبردی و اولویت‌دار ملی مطرح در نقشه جامع علمی کشور»، «ارتقای ابزارهای آموزشی و پژوهشی در بین دانش‌آموزان در سطح مدارس آموزش‌ و پرورش، به‌عنوان مرجع پژوهشگران و صنعتگران آینده»، «بکارگیری فناوری شرکت‌های دانش‌بنیان برای ارائه محصولات»، «انتقال فناوری» و «ایجاد فرصت‌های پایدار کسب ‌وکار» اشاره کرد.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
کسب رتبه دوم ایران در حوزه فناوری‌های پرتاب و زیر ساخت‌های فضایی در منطقه

رییس مرکز ملی فضایی ایران از کسب رتبه دوم ایران در حوزه فناوری‌های پرتاب و زیر ساخت‌های فضایی


news-image
کاهش آلودگی هوای خانه با فناوری پلاسمای سرد

محققان دانشگاه لیورپول در حال توسعه دستگاهی هستند که از فناوری پلاسمای سرد برای مقابله با مشکل مواد حساسیت‌زای


news-image
دستگاه سرند سیار مکانیکی توسط مخترع کرمانشاهی ساخته شد

یک مخترع در کرمانشاه توانست با حمایت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری دستگاهی پر کاربرد در فعالیت‌های عمرانی بسازد که ک ...