گامی دیگر برای ترویج حوزه‌های علوم شناختی در کشور | نخبه ها
خدمات مرکز


گامی دیگر برای ترویج حوزه‌های علوم شناختی در کشور
news-image


چندی پیش یادداشت تفاهمی میان ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری امضاء شد تا انجمن‌های علمی در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی با حمایت ستاد در حوزه‌های علوم شناختی فعالیت کنند.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دهمین جشنواره ملی حرکت با هدف تلاش برای معرفی و ترویج حوزه‌های علوم شناختی، با شرکت دانشجویان نخبه علمی و با حضور جمعی از مقام‌های وزارت علوم تحقیقات و فناوری وکارشناسان فرهنگی دانشگاه های کشور در دانشگاه رازی کرمانشاه گشایش یافت. این جشنواره به عنوان بزرگترین گردهمایی علمی، هر ساله به منظور ارزیابی فعالیت انجمن های علمی دانشجویی کشور برگزار می شود و ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی در دومین سال حضور در این نشست، اقدام به معرفی و ترویج حوزه های علوم شناختی به دانشگاه ها و دانشجویان کرده است. 
رضا پناهی دبیر کمیته دانشجویی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی درباره این اقدام اظهار کرد: براساس یادداشت تفاهم میان ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و وزارت علوم، انجمن های علمی در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی می توانند در حوزه های علوم شناختی فعالیت های علمی و تحقیقاتی انجام دهند.
پناهی ادامه داد: درچارجوب این یادداشت تفاهم، طرح ها و دستآوردهای علمی درحوزه علوم شناختی تحت حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی قرار می گیرد. 
این جشنواره علمی به مدت چهار روز در دانشگاه رازی کرمانشاه ادامه دارد و در طول برپایی آن، فعالیت های ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی با تشکیل غرفه هایی در معرض بازدید و آشنایی شرکت کنندگان، دانشجویان و اساتید قرار گرفت.

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
محصولات فناورانه نانو وارد بازار ایران و کره جنوبی می شود

مدیر کارگروه امور بین‌الملل ستاد توسعه فناوری نانو گفت: توانستیم کلوپی با کره جنوبی راه اندازی کنیم تا در نهایت محصولات ...


news-image
گامی برای توسعه فعالیت‌های علمی در حوزه علوم شناختی برداشته شد

در راستای ترویج علوم شناختی و تامین ابزارها و زیرساخت‌های مورد نیاز این حوزه، با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناخ ...


news-image
کشور در مسیر آموختن فرهنگ زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری است

به اعتقاد معاون علمی و فناوری رییس جمهوری مهم‌ترین لازمه برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و رونق کسب و کارهای نوآور، وجود یک ...