گامی دیگر برای ترویج حوزه‌های علوم شناختی در کشور | نخبه ها
خدمات مرکز


گامی دیگر برای ترویج حوزه‌های علوم شناختی در کشور
news-image


چندی پیش یادداشت تفاهمی میان ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری امضاء شد تا انجمن‌های علمی در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی با حمایت ستاد در حوزه‌های علوم شناختی فعالیت کنند.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دهمین جشنواره ملی حرکت با هدف تلاش برای معرفی و ترویج حوزه‌های علوم شناختی، با شرکت دانشجویان نخبه علمی و با حضور جمعی از مقام‌های وزارت علوم تحقیقات و فناوری وکارشناسان فرهنگی دانشگاه های کشور در دانشگاه رازی کرمانشاه گشایش یافت. این جشنواره به عنوان بزرگترین گردهمایی علمی، هر ساله به منظور ارزیابی فعالیت انجمن های علمی دانشجویی کشور برگزار می شود و ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی در دومین سال حضور در این نشست، اقدام به معرفی و ترویج حوزه های علوم شناختی به دانشگاه ها و دانشجویان کرده است. 
رضا پناهی دبیر کمیته دانشجویی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی درباره این اقدام اظهار کرد: براساس یادداشت تفاهم میان ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و وزارت علوم، انجمن های علمی در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی می توانند در حوزه های علوم شناختی فعالیت های علمی و تحقیقاتی انجام دهند.
پناهی ادامه داد: درچارجوب این یادداشت تفاهم، طرح ها و دستآوردهای علمی درحوزه علوم شناختی تحت حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی قرار می گیرد. 
این جشنواره علمی به مدت چهار روز در دانشگاه رازی کرمانشاه ادامه دارد و در طول برپایی آن، فعالیت های ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی با تشکیل غرفه هایی در معرض بازدید و آشنایی شرکت کنندگان، دانشجویان و اساتید قرار گرفت.

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
کفش هایی که از یخ زدگی در بیماران پارکینسون جلوگیری می کند

دانشمندان هلندی در آزمایشاتی که بر روی ۱۹ بیمار مبتلا به پارکینسون انجام دادند


news-image
تشخیص دقیق تر سرطان پوست با آزمایش خون

دانشمندان استرالیایی آزمایش خون جدیدی را توسعه داده اند که امکان تشخیص زودهنگام ملانوم، بدخیم ترین نوع سرطان پوست را با ...


news-image
شرکت‌های خلاق برای حضور در نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته حمایت می‌شوند

دبیرخانه برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق به‌منظور توسعه و ترویج فعالیت شرکت‌های خلاق از حضور این شرکت‌ها در دوازدهمی ...