نقش نخبگان در ایجاد تغییر از مسیرهای سنتی به رویکردهای نوین دانش‌بنیان | نخبه ها
خدمات مرکز


نقش نخبگان در ایجاد تغییر از مسیرهای سنتی به رویکردهای نوین دانش‌بنیان
news-image


در ادامۀ برگزاری نشست‌های نخبگانی با حضور بزرگان، سرآمدان، محققان و متخصصان برجستۀ کشور در حوزه‌های مختلف، نشست هم‌اندیش بنیاد نخبگان استان فارس با نخبگان بومی، برگزار شد.

در این نشست که با حضور جمعی از برگزیدگان جایزۀ علامه طباطبایی برگزار شد، حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان استان فارس با معرفی بنیاد ملی نخبگان، اهداف و رویکردها و همچنین اشاره به فعالیت‌های معاونت علمی‌و‌فناوری ریاست‌جمهوری در حوزه نو ارزش‌آفرینی، گفت: هرگونه توسعه و تحول در کشور توسط جوانانِ نخبه، کارآفرین و خلاق میسر است و نیاز است بستر لازم رای رشد و شکوفایی استعدادهای جوان فراهم شود.

شریف ادامه داد: بنیاد نخبگان فارس با تکیه بر تمرکززدایی، توجه ویژه‌ای به شناسایی مستعدان‌برتر در حوزه دانش‌آموزی دارد و طی سه سال گذشته گام‌های مهمی در این جهت برداشته است که کشف دانش‌آموزان مستعد در مقاطع مختلف تحصیلی و آموزش مهارت‌های منطبق بر استعداد، از آن جمله است.

رئیس بنیاد نخبگان فارس اظهار داشت: این بنیاد با همکاری چند تن  از افراد نیک‌اندیش از حدود سه سال قبل نسبت به تشکیل «مجمع خیّران فارس» به عنوان سازمانی مردم‌نهاد اقدام کرد و توانست از طریق جهت‌دهی به ظرفیت‌های خیّران، فعالیت‌های چشمگیری در حوزۀ نخبگانی انجام دهد.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
شرکت‌های دانش بنیان ایرانی در نمایشگاه جیتکس 2019 حضور می یابند

با حمایت مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت های دانش بنیان و توانمند ایرانی بر ...


news-image
پیشگیری و درمان مشکلات کلیوی با گیاهان دارویی

نتایج پژوهشی که توسط محققین ایرانی انجام‌ و در فصلنامه «گیاهان دارویی» وابسته به پژوهشکده


news-image
سرپناهی ضد گرما با پتوی فضایی دور ریز

یک کارآفرین روس قصد دارد با چسباندن ۳ هزار پتوی فضایی دور ریز در کنار هم، برای یک فستیوال موسیقی سرپناهی بسازد و بازدیدک ...