اختتامیه ششمین دوره کن‌ست ایران برگزار می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


اختتامیه ششمین دوره کن‌ست ایران برگزار می‌شود
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ششمین دوره مسابقات کن ست ایران همانند دوره قبل با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نظارت مرکز ملی فضایی ایران در دو کلاس سنجشی- ارتباطی و علمی- اکتشافی برگزار شد و اختتامیه آن 19 اردیبهشت ماه در سالن همایش های پژوهشگاه هوافضا برگزار می شود.
این مسابقات شامل تمامی جوانب طراحی، ساخت و آزمون یک پروژه‌ فضایی از گزارش طراحی اولیه آن گرفته تا پیاده‌سازی در روز عملیات و ارائه نتایج پس از آن بود. در این دوره از مسابقات، الزامات بازتاب جنبه‌های مختلف مأموریت‌های واقعی فضایی از جمله مأموریت‌های سنجش از دور، مخابرات، زیستی و خودکارسازی برای تیم های شرکت کننده در نظر گرفته شده بود.
مسابقات کن‌ست شامل طراحی، ساخت و آزمون یک سیستم کوچک هوافضایی بود که طی آن تیم‌ها توانستند چرخه عمر چنین سیستمی را تجربه کنند. مسابقات کن‌ست ایران با هدف ایجاد زمینه‌ای برای رشد کیفی دانش و تجربه دانشجویان و علاقمندان به فناوری هوافضا و علوم مرتبط با آن و شرکت در رقابتی هیجان انگیز و مطرح شدن ایده‌‌های نو، طراحی و هر سال برگزار می‌شود.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
پارک شناوری که با بلوک هایی ۶ ضلعی از زباله های بازیافتی ساخته شده است

پارکی شناوری در شهر روتردام ساخته شده است. در این پارک بلوک هایی ۶ ضلعی از زباله های بازیافتی ساخته شده اند که در برخی گ ...


news-image
افزایش زمان ماندگاری گوشت قرمز با بسته بندی‌های بیونانوکامپوزیت

پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی تبریز موفق شده‌اند نانوکامپوزیتی طراحی کنند که بتواند


news-image
برداشت محصولات باغی بدون نیاز به بالا رفتن از درختان

محمد رون دانش آموز پایه دهم رشته الکترونیک با ابداعی جالب