هتل فضایی ساخته می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


هتل فضایی ساخته می‌شود
news-image


سازمان فضایی روسیه تصمیم دارد یک هتل لوکس برای ایستگاه فضایی بین‌المللی بسازد. هدف از ساخت آن اقامت توریست‌های فضایی است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جزییات این ماژول لوکس حاوی چهارخوابگاه و هزینه ای معادل حداقل ۴۰ میلیون دلار به ازای هر سفر یک تا دو هفته ای است. همچنین توریست ها ضمن دسترسی به تجهیزات ورزشی، وای فای و تجهیزات شستشو، می توانند با افزودن هزینه ۲۰ میلیون دلاری، همراه فضانوردان حرفه ای در فضا پیاده روی کنند. آنها می توانند هزینه سفر را به طور اقساط پرداخت کنند. این اقساط دو سال قبل از تاریخ سفر آغاز می شود.

این هتل دارای دو ایستگاه پزشکی و بهداشتی است و هر کدام از چهار خوابگاه مذکور به اندازه ۲ متر مکعب و دارای پنجره های ۲۲ سانتی متری است. همچنین دارای یک سالنی با پنجره ای به اندازه ۴۰ سانتی متر است. 

هتل مذکور با ۱۵ متر ارتفاع شبیه ماژول (Science and Power Module (NEM-1 خواهد بود که قرار است تا ۲۰۲۱ میلادی به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاده شود.

منبع خبر:معاونت علمی  و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
حوزه حمل‌ونقل با فناوری‌های مکان محور هدفمند می‌شود

پنل تخصصی فناوری های مکان محور در مطالعات جایگاه سوخت، توسط ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی ...


news-image
راه‌اندازی سومین آزمایشگاه فناوری نانو با تجهیزات ایرانی در کوبا

آزمایشگاه فناوری نانو در حوزه پزشکی با استفاده از تجهیزات ساخت ایران در شهر هاوانای کشور کوبا افتتاح شد.


news-image
چاپگر سه بعدی؛ تله ای بی خطر برای گرفتن آبزیان

امروزه انواع موجودات و مخلوقات زیبا و جذاب در عمق آب های اقیانوس ها و دریاها زندگی می کنند که شکار آنها بدون آسیب زدن به ...