هتل فضایی ساخته می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


هتل فضایی ساخته می‌شود
news-image


سازمان فضایی روسیه تصمیم دارد یک هتل لوکس برای ایستگاه فضایی بین‌المللی بسازد. هدف از ساخت آن اقامت توریست‌های فضایی است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جزییات این ماژول لوکس حاوی چهارخوابگاه و هزینه ای معادل حداقل ۴۰ میلیون دلار به ازای هر سفر یک تا دو هفته ای است. همچنین توریست ها ضمن دسترسی به تجهیزات ورزشی، وای فای و تجهیزات شستشو، می توانند با افزودن هزینه ۲۰ میلیون دلاری، همراه فضانوردان حرفه ای در فضا پیاده روی کنند. آنها می توانند هزینه سفر را به طور اقساط پرداخت کنند. این اقساط دو سال قبل از تاریخ سفر آغاز می شود.

این هتل دارای دو ایستگاه پزشکی و بهداشتی است و هر کدام از چهار خوابگاه مذکور به اندازه ۲ متر مکعب و دارای پنجره های ۲۲ سانتی متری است. همچنین دارای یک سالنی با پنجره ای به اندازه ۴۰ سانتی متر است. 

هتل مذکور با ۱۵ متر ارتفاع شبیه ماژول (Science and Power Module (NEM-1 خواهد بود که قرار است تا ۲۰۲۱ میلادی به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاده شود.

منبع خبر:معاونت علمی  و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
ژاپنی‌ها به داد آلودگی‌های تهران می‌رسند

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در مهرماه سال جاری با شرکت جایکا (آژانس بین‌المللی همکاری‌های ژاپن)


news-image
تامین نیاز صنایع به پلیمرهای مهندسی و تقویت شده به همت یک شرکت دانش‌بنیان داخلی

یک شرکت دانش بنیان داخلی در سال 79 با راه اندازی یک کارگاه کوچک تولیدی و خریداری یک خط تولید پلیمرهای مهندسی تقویت شده ا ...


news-image
توسعه فناوری‌های حوزه آب در اولویت قرار می‌گیرد

در نخستین جلسه هم‌اندیشی ستاد «توسعه زیست‌فناوری»، «نانو» و «آب، خشکسالی، فرسایش و محیط‌زیست» معاونت علمی بر اولویت قرار ...