اطلاعیه، تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌ها، دانش‌آموختگان برترِ فنّاور | نخبه ها
خدمات مرکز


اطلاعیه، تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌ها، دانش‌آموختگان برترِ فنّاور
news-image


بنیاد ملّی نخبگان به منظور پشتیبانی از فعالیت‌­های تخصصی دانش­آموختگان­‌برترِدانشگاهی که به فعالیت‌­های فنّاورانه در شرکت‌های فعال در حوزة فنّاوری اشتغال دارند، تسهیلات نظام­وظیفۀ تخصصی را در نظر گرفته است.

 

 یادآوری: شرکت‌ها و مؤسسه‌های دانش‌بنیانِ مشمول قانون «حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی و نوآوری و اختراعات» مصوّب مجلس شورای اسلامی در تاریخ 5/8/1389 و شرکت‌های مستقر در مراکز رشد و پارک‌های علم و فنّاوری، شرکت‌های خلاق و شرکت‌های معرفی شده از سوی نهادهای توسعة فنّاوری و نوآوری که از سوی مرکز تأیید می‌شود، شرکت‌های فعال در حوزة فنّاوری محسوب می‌شوند. 
 

شرایط اعطای تسهیلات نظام وظیفة تخصصی به افراد فعال در شرکت‌ها(دانش‌آموختگان­برترِ فنّاور) به شرح زیر است:
 

1- متقاضی باید دانش­آموختۀ دورۀ کارشناسی،کارشناسی­ارشد یا دکتری تخصصی از یکی از مراکزآموزشی عالی، پژوهش و فنّاوری‌ داخل یا خارج ازکشور باشد که صحت مدارک صادرة آن به تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فنّاوری؛ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ یا شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده باشد.
 

2- از زمان دانش‌آموختگی متقاضی بیش از سه سال (برای دانش‌آموختگان دانشگاه‌های داخل کشور) و بیش از شش سال (برای دانش‌آموختگان دانشگاه‌های خارج از کشور) نگذشته باشد.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
پیوند فناوری‌های نو با زیست‌فناوری

یکی از اهداف و ماموریت های ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی استفاده از فناوری های نو در دانش زیست فناوری است.


news-image
پارچه‌های ضدامواج ایرانی سرمایه‌گذار جذب کردند

پارچه‌های ضدامواج الکترومغناطیس که چندی پیش با همکاری شرکت‌های تن‌سان طب


news-image
هک و امنیت

ارغوان عبادی عضو موسسه حامی نوابغ جوان دانش آموز فعال و جویای علم با ذکاوتی بالا توانست اختراعی در زمینه هک وامنیت را ...