چگونه می‌توان از دور ریز مواد غذایی در دنیای امروز جلوگیری کرد؟ | نخبه ها
خدمات مرکز


چگونه می‌توان از دور ریز مواد غذایی در دنیای امروز جلوگیری کرد؟
news-image


به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛  حرارت دهی مادون‌قرمز به‌عنوان یک فناوري جدید حرارت دهی،  توجه زیادي را به خود جلب کرده است. محدوده کاربرد حرارت دهی مادون‌قرمز در صـنایع غذایی گسترده است و درمجموع استفاده از این فناوري باعث کاهش هزینه‌های اقتصادي فرایندهاي غذایی می‌شود و در برخی موارد فرایند را نیز سرعت می‌بخشد.
از سوی دیگر می‌توان گفت؛ انرژي حرارتی به‌صورت الکترومغناطیسی انتقال می‌یابد و به‌وسیله ماده غذایی جذب می‌شود و حرارت ایجاد می‌شود.  
امواج مادون‌قرمز در علم فیزیک به قسـمتی از طیف پرتوهاي الکترومغناطیسـی گفته می‌شود،  که دامنه طول‌موج آن‌ها از بالاي سرخ مرئی آغاز و تا امواج ماکروویو را در برمی‌گیرد. امواج این طیف در سـه دسـته شامل مادون‌قرمز نزدیکNIR ، مادون‌قرمز میانه MIR و مادون‌قرمز دورFIR  تقسیم‌بندی می‌شوند. 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
تولید کالای مرغوب مردم را به خرید کالای ایران ساخت تشویق می کند

رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت حمایت مردم از تولید ملی گفت: تولید کنندگان باید تلاش کنند با تولی ...


news-image
کنفرانس راهکارهای توسعه صنایع‌پیشرفته برگزار می‌شود

اولین کنفرانس راهکارهای توسعه صنایع‌پیشرفته استان گلستان به منظور توسعۀ فرهنگ کارآفرینی برگزار میشود.


news-image
شرکت‌های خلاق برای حضور در نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته حمایت می‌شوند

دبیرخانه برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق به‌منظور توسعه و ترویج فعالیت شرکت‌های خلاق از حضور این شرکت‌ها در دوازدهمی ...