نشست خبری جشنوارۀ رویش خلیج‌فارس برگزار شد | نخبه ها
خدمات مرکز


نشست خبری جشنوارۀ رویش خلیج‌فارس برگزار شد
news-image


رئیس بنیاد نخبگان استان هرمزگان گفت: هدف از برگزاری جشنواره رویش رونق بخشیدن به  فضای ابتکار، نوآوری، خلاقیت، نوگرایی، نوزایی، علم‌آفرینی و ثروت‌آفرینی در راستای حرکت از اقتصاد متکی به منابع پایه و خام به سمت اقتصاد نوآور، خلاق و دانش محوراست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست خبری جشنوارۀ منطقه‌ای اختراعات و ابتکارات رویش خلیج‌فارس با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان هرمزگان در بندرعباس برگزار شد.

در این نشست، داود صمصام‌پور؛ رئیس بنیاد نخبگان استان هرمزگان، گفت: برگزاری هشت جشنواره اختراعات و ابتکارات رویش به صورت منطقه‌ای در سال 96 از جمله برنامه های نخبگان بود که جشنواره رویش خلیج فارس، به‌عنوان آخرین جشنواره در سال جاری با حضور استان‌های جنوب کشور (هرمزگان، فارس، خوزستان، بوشهر و کهگیلویه‌و‌بوراحمد) در روزهای 2 و 3 اسفندماه به میزبانی بنیاد نخبگان استان هرمزگان برگزار می‌شود.

وی افزود: هدف از برگزاری این جشنواره رونق بخشیدن به  فضای ابتکار، نوآوری، خلاقیت، نوگرایی، نوزایی، علم‌آفرینی و ثروت‌آفرینی در راستای حرکت از اقتصاد متکی به منابع پایه و خام به سمت اقتصاد نوآور، خلاق و دانش محوراست.

صمصام‌پور ادامه داد: شناسایی اختراعات جدید با قابلیت تجاری‌سازی، فراهم کردن زمینه برای تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا، ارتقای تولیدات دانش‌بنیان، ایجاد اشتغال برای جوانان و نخبگان و ایجاد انگیزه برای فعالیت در حوزه‌های دانش‌‌بنیان، ایجاد روحیه اعتماد به نفس، روحیه خودباوری و روحیه ما می‌توانیم در مستعدان و مخترعان کشور، از دیگر اهداف این جشنواره است.

منبع خبر:بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
طرح کلان ملی «شبکه هوشمند برق ایران و پیاده سازی نمونه» اجرا می گردد

دانشگاه شهید بهشتی از مشارکت این دانشگاه در طرح کلان ملی «شبکه هوشمند برق ایران و پیاده سازی نمونه» به همراه دو دانشگاه ...


news-image
آويز پوشيدني محافظ در مقابل تشعشعات امواج الكترومغناطيسي (موبايل و امواج راديويي ...

صابر اسدی نیا عضو موسسه حامی نوابغ جوان(حامی نخبگان) با افتخار برای نخستین بار موفق به ابداع آويز پوشيدني محافظ در مقابل ...


news-image
برخورداری برگزیدگان نخستین المپیاد دانشجویی سلول های بنیادی و مهندسی بافت از تسه ...

برگزیدگان «نخستین المپیاد دانشجویی سلول های بنیادی و مهندسی بافت» از امتیازات شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، ...