تجهیز ایستگاه‌های هواشناسی با اعتبار قطره چکانی | نخبه ها
خدمات مرکز


تجهیز ایستگاه‌های هواشناسی با اعتبار قطره چکانی
news-image


امروزه شرط کارایی عوامل و اجزای سخت افزاری بخش حمل و نقل شامل جاده، خودرو، کشتی ، قطار و هواپیما سخت در گرو صحت و قابلیت عوامل نرم افزاری مانند مدیریت اجزا و بروز رسانی اطلاعات و استفاده بهنگام از اطلاعات( از جمله اطلاعات هواشناسی) است. در جهان مدرن نقش اطلاعات هواشناسی در حرکت ناوگان‌های زمینی، دریایی، هوایی وریلی بسیار گسترده بوده و عملا بدون این اطلاعات مدیریت بهینه این شبکه عظیم میسر نیست.

در کشور ما بویژه در ارتفاع های بیشتر از 2000 متر بخش حمل و نقل از اواخر مهر تا اواخر فروردین با مشکل های آب و هوایی شدیدا دست به گریبان است. بنابراین تهیه بسته های اطلاعاتی هواشناسی ویژه جاده ها به خصوص با توجه به داده های ایستگاه‌های هواشناسی جاده ای ضرورت دارد. این بسته های اطلاعاتی در وهله اول شامل اطلاعات جاده ها و نیز پیش بینی هوا در جاده ها بوده اما اگر با تصمیم های مدیریتی همزمان مدیریتی حمل و نقل نیز تکمیل شود نقش مهمی را در کاهش خسارات و حذف اقدام های زائد و ارتقای بهر ه وری خواهد داشت اما در هر حال باید تمهیداتی را بکار بست تا این اطلاعات در اسرع وقت از طریق سامانه پیام کوتاه یا کیوسک های اطلاع رسانی تابلوهای هوانما و تابلوهای VMS و البته رادیو و تلویزیون وضعیت فعلی و پیش بینی شده جاده ها را در کلیه مسیرها به اطلاع رانندگان و مسافران رساند .

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
کپسول دراگون با ۴۰ موش آزمایشگاهی به فضا رفت

روز گذشته اسپیس ایکس یک موشک فالکون استفاده شده را همراه کپسول دراگون


news-image
راهی برای ورود به بازار جهانی دانش‌بنیان‌ها در چاینا پلاس 2021 حاضر می‌شوند

شرکت‌های فعال حوزه لاستیک و پلاستیک می‌توانند به صورت آنلاین در نمایشگاه چاینا پلاس 2021 شهر شنزن چین مشارکت کنند.


news-image
مشکل آتش گرفتن باتری های لیتیومی به دست فناوری نانو حل شد

محققان حوزه نانو از تولید نانوسیم هایی خبر داده اند که با افزودن آنها به باتری های لیتیومی مقاومت آنها در برابر داغ شدن ...