مطالعات علمی در حوزه علوم اعصاب شناختی در کشور گسترش می‌یابد | نخبه ها
خدمات مرکز


مطالعات علمی در حوزه علوم اعصاب شناختی در کشور گسترش می‌یابد
news-image


به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ دراین کارگاه تخصصی ، اساتید داخلی و خارجی آخرین اطلاعات و تجربیات خود در زمینه امکان مطالعه حوزه علوم اعصاب شناختی در سطح یک سلول مغزی را در اختیار محققان و علاقه مندان قرار دادند.

حسین عزیزی کارشناس ارشد ستاد درباره این رویداد اظهار کرد: حدود هفتاد نفر از دانشجویان دوره های دکتری پزشکی، پسا دکتری و استاد یاران جوان تحت نظر اساتید مجرب حوزه الکتروفیزیولوژی از دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه شهید بهشتی و نیز پروفسور" السدر گیب" استاد دانشگاه" UCL" لندن بصورت تئوری و علمی آموزش می بینند. تکنیک " پچ کلمپ" امکان مطالعه حوزه علوم اعصاب شناختی در سطح یک سلول مغزی را برای دانشمندان امکان پذیر کرده است

وی ادامه داد: با این تکنیک می توان تغییرات الکتریکی نورون های مغز را مورد بررسی و مطالعه قرار داد و یکی از ویژگی های آن تولید پتانسیل عمل زبان ارتباطی نورون های مغزی با یکدیگر است.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
فرآیند ثبت پتنت در حوزه هوایی بهبود یافت

دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی از بهبود فرآیند ثبت پتنت در حوزه هوایی و هوانوردی خبر داد.


news-image
کدام اثر هنری شبیه به چهره شماست

تا به حال به این فکر کرده اید که آیا یک اثر هنری در جهان وجود دارد که به چهره شما شباهت داشته باشد


news-image
توسعه علم و فناوری با مشارکت هر ایرانی

وقف علمی ریشه عمیق تاریخی و فرهنگی در کشور دارد. سنتی که طی دوران مختلف باعث شکوفایی تمدن ایرانی- اسلامی شده است. سنتی ک ...