ساخت ماشین کش آوردن پا توسط مخترع جوان عضو سازمان حامی نخبگان | نخبه ها
خدمات مرکز


ساخت ماشین کش آوردن پا توسط مخترع جوان عضو سازمان حامی نخبگان
news-image


آقای مرتضی شهبازی مخترع جوان عضو مرکز حامی نخبگان(سازمان حامی نوابغ جوان) برای اولین بار موفق به ساخت ماشین کش آوردن(منعطف کننده پا)" leg stretching machine" شده است که بر خلاف روش های مورد استفاده به جهت باز شدن پا به میزان 180 درجه که شامل اسیب های جسمی برای ورزشکاران و در نهایت دلسردی آنان از ورزش می شود با لحاظ کلیه ی موارد ایمنی لازم بدون کوچکترین درد و اسیب با آسان کردن تمرین و در نهایت باز شدن پاها به طور کامل (180 درجه) برای تمام ورزشکاران ،مربیان،کودکان و افراد علاقه مند مورد استفاده می باشد.
به گزارش خبرگزاری مرکز حامی نوابغ جوان (مرکز حامی نخبگان)آقای مرتضی شهبازی مخترع شهرستان خوی از سال 95با عضویت در مرکز حامی نخبگان مورد حمایت تسهیلات این سازمان قرار گرفتند و با ارائه طرح و ایده اولیه شان با هدایت و سامان دهی مرکز و معرفی به سازمان ها و مراکز مربوط  و با طراحی و تدوین پروژه زیر نظر کارشناسان مرکز حامی نخبگان طرح خود را به مرحله ی ثبت اختراع رساندند .
وی در مورد مزایای اختراع خود افزود:این دستگاه به عنوان دستگاه ماساژ و ریکاوری به کمک کلیه محققین و دانشمندان جهت مطالعه آناتومی و اجزاء بدن ،کمک به افراد جهت پاهایی انعطاف پذیر، مورد استفاده ورزشکاران ( این دستگاه به صورت اتوماتیک بوده و ورزشکار لازم نیست حین تمرین پا باز کن عمل خاصی انجام دهد) در کمترین زمان ممکن و بدون درد صاحب بدنی منعطف شده و می توانند پاها را به طور کامل 180 درجه باز کنند.

خبر های دیگر
news-image
از قافله علوم شناختی عقب نمانده‌ایم

در گذشته یک دانشمند یا حکیم در حوزه های مختلف علمی تسلط داشت، به عنوان مثال دانشمندان ایرانی چون ابن سینا، فارابی و بیرو ...


news-image
ربات نرم پوشیدنی پنوماتیک توانبخشی دست طراحی شد

عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، ربات نرم پوشیدنی پنوماتیک توانبخشی دست را طراحی کرد.


news-image
خدمات شبکه با طراحی ایده‌ها و راه‌کارهای نوآورانه ارتقاء می‌یابد

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، گفت: طراحی و پیاده سازی ایده‌ها و راه‌کارهای نوآورانه، باعث ارتقای ...