به جای گوجه سبز توت بخورید | نخبه ها
خدمات مرکز


به جای گوجه سبز توت بخورید
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از فارس،سیدضیاءالدین مظهری متخصص تغذیه و رژیم درمانی فارس، در خصوص خواص و عوارض مصرف نوبرانه‌ها در فصل بهار توضیح داد: نوبرانه‌ها اغلب میوه‌هایی هستند که فرایند رشد خود را به صورت کامل طی نکرده‌اند، به طور مثال؛ گوجه سبز از جمله میوه‌های این فصل به شمار می‌رود که به طور کامل رشد نکرده و مصرف بیش از حد آن می‌تواند عوارضی برای افراد در پی داشته باشد.

وی با بیان اینکه مصرف این میوه‌ها توسط کودکان رواج بیشتری دارد، گفت:‌ هسته‌های گوجه سبز به صورت کامل رشد نکرده و جویدن آن به وسیله کودک ممکن است باعث بروز بیماری‌های گوارشی، اسهال و یا استفراغ شود.
این متخصص تغذیه ادامه داد: مصرف این نوبرانه‌ها توسط بزرگسالان نیز ممکن است عوارضی را در پی داشته باشد، به طوری که برخی از فروشندگان برای طراوت و سالم ماندن میوه‌هایی مثل گوجه‌سبز اقدام به آبپاشی آنها می‌کنند که باید احتیاط‌های لازم را از نظر بهداشتی در این زمینه رعایت کرد و بهتر است پس از خرید، این میوه‌ها را به طور کامل شسته و ضدعفونی کنیم.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
حسگری که علائم حیاتی نوزاد در خواب را رصد می کند

محققان گجتی ساخته اند که با کمک یک حسگر مایع علائم حیاتی نوزاد را در خواب رصد می کند


news-image
ساخت بومی انواع قطعات و تجهیزات صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

یک شرکت دانش بنیان در کشور به کمک متخصصان داخلی و همت ایرانی آمادگی تولید و تامین قطعات، تجهیزات و ملزومات صنایع نفت، گا ...


news-image
بیست هزار شغل از طریق توسعه اشتغال خانگی توسط جهاد دانشگاهی ایجاد می‌شود

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی کشور اعلام کرد: توسعه اشتغال خانگی