به جای گوجه سبز توت بخورید | نخبه ها
خدمات مرکز


به جای گوجه سبز توت بخورید
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از فارس،سیدضیاءالدین مظهری متخصص تغذیه و رژیم درمانی فارس، در خصوص خواص و عوارض مصرف نوبرانه‌ها در فصل بهار توضیح داد: نوبرانه‌ها اغلب میوه‌هایی هستند که فرایند رشد خود را به صورت کامل طی نکرده‌اند، به طور مثال؛ گوجه سبز از جمله میوه‌های این فصل به شمار می‌رود که به طور کامل رشد نکرده و مصرف بیش از حد آن می‌تواند عوارضی برای افراد در پی داشته باشد.

وی با بیان اینکه مصرف این میوه‌ها توسط کودکان رواج بیشتری دارد، گفت:‌ هسته‌های گوجه سبز به صورت کامل رشد نکرده و جویدن آن به وسیله کودک ممکن است باعث بروز بیماری‌های گوارشی، اسهال و یا استفراغ شود.
این متخصص تغذیه ادامه داد: مصرف این نوبرانه‌ها توسط بزرگسالان نیز ممکن است عوارضی را در پی داشته باشد، به طوری که برخی از فروشندگان برای طراوت و سالم ماندن میوه‌هایی مثل گوجه‌سبز اقدام به آبپاشی آنها می‌کنند که باید احتیاط‌های لازم را از نظر بهداشتی در این زمینه رعایت کرد و بهتر است پس از خرید، این میوه‌ها را به طور کامل شسته و ضدعفونی کنیم.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
دستگاه RTU تولید شد

یک شرکت ایرانی اقدام به تولید دستگاه RTU برای استفاده در اتوماسیون صنایع آب و فاضلاب، نفت و گاز، برق، فولاد، نیروگاهی و ...


news-image
پیشگیری از مراجعه مجدد بیماران سرطانی به بیمارستان با مچ‌بند هوشمند

یافته‌های جدید پژوهشگران دانشگاه "پیتزبورگ" نشان می‌دهد که استفاده از مچ‌بند هوشمند


news-image
نانوحسگری برای آنالیز ترکیبات بازدم به‌منظور شناسایی بیماری

پژوهشگران کره‌ای با استفاده از نانوذرات و نانوالیاف موفق به تولید حسگری شدند