مواد نگهدارنده برای سلامتی انسان مضر است | نخبه ها
خدمات مرکز


مواد نگهدارنده برای سلامتی انسان مضر است
news-image


آنخل آنتونیو کاربونل بارچینا استاد دانشگاه میگوئل هرناندز شهر الیکانات اسپانیا در حاشیه همایش بین المللی غذا در استان مازندران در گفت و گو کوتاه با خبرنگار علم و فناوری مازندران  در ارتباط با بحث استفاده از نگهدارنده در مواد غذائی اظهار کرد: علت استفاده از نگهدارنده‌ها در مواد غذائی بالا بردن عمر آنها برای فروش است.

وی با اعلام اینکه مواد نگهدارنده برای سلامتی مضر است، گفت: اگر از سیستم بایا لوکال یعنی اینکه محصول در محل مورد نیاز تولید، کشت و مصرف شود.

این استاد دانشگاه با اعلام اینکه باید تلاش کنیم که مدت زمان نگهداری مواد غذایی را کاهش دهیم، افزود: حداقل باید به صورت جدی برنامه ریزی مشخصی انجام شود که مواد نیاز به نگهدارنده نداشته باشد.

کاربونل بارچینا یادآور شد: با توجه به روند رو به رشد بیماری‌ها نیاز نیست که یک ماده غذائی چند ماه و یا چند سال نگهداری شود.

منبع خبر: خبرگزاری علم و فناوری

خبر های دیگر
news-image
همایش ملی بررسی نقش رسانه‌های دیجیتال در ارتقای سلامت

همایش ملی بررسی نقش رسانه‌های دیجیتال در ارتقای سلامت جامعه، نیمه مهر ماه امسال در سالن همایش‌های بین‌المللی رازی برگزار ...


news-image
فراخوان دومین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری، ایران ساخت منتشر شد

دومین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری «ایران ساخت» با هدف تولید محتوا برای حمایت از کالای ایرانی، محصولات و خدمات دانش‌بنیان ...


news-image
ساخت دقیق‌ترین ساعت‌ با خطای کمتر از یک ثانیه در عمر جهان

محققان موفق به ساخت ساعت‌های شبکه نوری فوق دقیق شده‌اند، که قادرند، هر 16 میلیارد سال تنها یک ثانیه از دست می‌دهد.