مواد نگهدارنده برای سلامتی انسان مضر است | نخبه ها
خدمات مرکز


مواد نگهدارنده برای سلامتی انسان مضر است
news-image


آنخل آنتونیو کاربونل بارچینا استاد دانشگاه میگوئل هرناندز شهر الیکانات اسپانیا در حاشیه همایش بین المللی غذا در استان مازندران در گفت و گو کوتاه با خبرنگار علم و فناوری مازندران  در ارتباط با بحث استفاده از نگهدارنده در مواد غذائی اظهار کرد: علت استفاده از نگهدارنده‌ها در مواد غذائی بالا بردن عمر آنها برای فروش است.

وی با اعلام اینکه مواد نگهدارنده برای سلامتی مضر است، گفت: اگر از سیستم بایا لوکال یعنی اینکه محصول در محل مورد نیاز تولید، کشت و مصرف شود.

این استاد دانشگاه با اعلام اینکه باید تلاش کنیم که مدت زمان نگهداری مواد غذایی را کاهش دهیم، افزود: حداقل باید به صورت جدی برنامه ریزی مشخصی انجام شود که مواد نیاز به نگهدارنده نداشته باشد.

کاربونل بارچینا یادآور شد: با توجه به روند رو به رشد بیماری‌ها نیاز نیست که یک ماده غذائی چند ماه و یا چند سال نگهداری شود.

منبع خبر: خبرگزاری علم و فناوری

خبر های دیگر
news-image
شاید تجمع لیپید، از نشانه‌های ابتدایی پارکینسون باشد

گروهی از پژوهشگران آمریکایی و انگلیسی در پژوهش جدید خود ادعا کردند شاید تجمع لیپید، از نشانه‌های ابتدایی پارکینسون باشد.


news-image
بیستمین نمايشگاه بين المللی صنايع دريايي و دريانوردی ايران برگزار می‌شود

باهدف ارائه توانمندي ها و آخـرين دستاوردهای صنايع دریایی و حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در این صنعت، بیستمین نمايشگاه بين ال ...


news-image
آینده ای بدون بیماری در پیش است

پزشکی مدرن با همه شگفتی­ها، نقطه ضعف­ های بزرگی دارد.مجله Focus در جدیدترین شماره خود