پروتز دست مصنوعی با قابلیت بازگردانی احساس به کاربران ساخته شد | نخبه ها
خدمات مرکز


پروتز دست مصنوعی با قابلیت بازگردانی احساس به کاربران ساخته شد
news-image


 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از گیلان؛ الگوریتمی کنترلی برای ایجاد بازخورد حسی قابل اعتماد به کاربران دست های پروتزی توسعه داده شد.

از دست دادن عضو یکی از بدترین حوادثی بوده که ممکن است در طول دوران زندگی برای یک فرد پیش آید. موضوع قطع عضو و لزوم کاربرد پروتز منحصر به زمان کنونی نبوده و از دوران ماقبل تاریخ تا به حال مطرح بوده است. در چنین مواقعی شخص در برخورد با قطع عضو اندام خود متناسب با امکانات عصر خویش با این مشکل روبرو می شود.

عوامل متعددی همچون ضربه، تومورها، بیماری های عروقی، تصادفات و بیماری­ های عفونی در به وجود آمدن قطع عضو اندام ها نقش دارند. در کشورهای در حال جنگ یا آنهایی که در طول تاریخ خود همچون ایران جنگ هایی را پشت سر گذاشته اند، درصد بالایی از آمار قطع عضو مربوط به تروما بوده که در این بین اندام های فوقانی به ویژه دست ها سهم قابل توجهی را به خود اختصاص داده است.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
شناسایی سریع باکتری ها با میکروسکوپ هوش مصنوعی

دانشمندان آمریکایی با استفاده از یک میکروسکوپ تقویت شده با فناوری هوش مصنوعی موفق به


news-image
رنگ‌های ضدخوردگی در مقیاس صنعتی تولید شد

یکی از شرکت‌های فناور در حوزه نانو با بهره‌گیری از فناوری نانو، رنگ‌های ضدخوردگی را در مقیاس صنعتی تولید و به بازار عرضه ...


news-image
عرضه نانوپیگمنت‌هایی برای افزایش رنگ‌زایی در سامانه‌های پلیمری

از آنجایی که پیگمنت‌های آلی به سختی در سامانه‌های پلیمری پخش می‌شوند، گروهی از محققان به منظور غلبه بر این چالش به تولید ...