مخترعی که اختراعاتش را صرف اشتغال و آزاد سازی زندانیان کرده است | نخبه ها
خدمات مرکز


مخترعی که اختراعاتش را صرف اشتغال و آزاد سازی زندانیان کرده است
news-image


 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از قم ، وحید نوایی سلوط مخترع جوان کشورمان تا کنون 15 اختراع را ثبت کرده است. و غیر از این اختراعات دارای طرح ها و تحقیقاتی در زمینه پیش بینی زمین لرزه، ماده تاریک و اهرام مصر است که اگر نظریاتش مورد تایید مجمامع علمی واقع شود در برخی از زمینه های علم جهش هایی ایجاد خواهد شد.

در گفت و گوی خبرگزاری علم و فناوری وی با اشاره به اینکه از همان کودکی کنجکاو بودند بیان داشت: از کودکی به دنبال چیزهای عجیب بودم به عنوان مثال  حتما باید پشت تلویزیون  را باز می کردم و داخلش را کنترل و دلیل نشان دادن تصاویر و نحوه انتقال آن را متوجه می شدم .

نوایی اولین اختراع خود را پمپ آب بدون نیاز به هوا گیری و سوپاپ دانست و بیان داشت:  در نسیم شهر منزلی که اجاره کرده بودم مشکل کم آبی داشت حتی در ساعت کم باری به دلیل هوا گرفتگی در لوله ها آب نمی آمد ، در مدت دو روز پمپی را طراحی کردم که شگفتی همسایه ها را در پی داشت و یکی از همسایه ها که دبیر بود پیشنهاد ثبت اختراع و فروش طرح را مطرح کرد.

منبع خبر: سینا پرس

خبر های دیگر
news-image
ساخت میکرورباتی با ترکیب جلبک و نانوذرات آهن

محققان با استفاده از ترکیب نوعی جلبک و نانوذرات اکسید آهن موفق به ساخت میکرورباتی


news-image
توسعه همکاری شرکتهای سنجش از دور با دیتاسنترهای کشور

رئیس سازمان فضایی ایران بر ضرورت همکاری شرکت های سنجش از دور با دیتاسنترهای کشور برای توسعه خدمات فضاپایه و کسب وکارهای ...


news-image
علم رئولوژی در صنایع مختلف کاربرد دارد

مدیر کمیته علمی همایش رئولوژی گفت: علم رئولوژی در صنایع مختلف از جمله صنایع نفت، غذایی، داروسازی کاربرد دارد.