مخترعی که اختراعاتش را صرف اشتغال و آزاد سازی زندانیان کرده است | نخبه ها
خدمات مرکز


مخترعی که اختراعاتش را صرف اشتغال و آزاد سازی زندانیان کرده است
news-image


 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از قم ، وحید نوایی سلوط مخترع جوان کشورمان تا کنون 15 اختراع را ثبت کرده است. و غیر از این اختراعات دارای طرح ها و تحقیقاتی در زمینه پیش بینی زمین لرزه، ماده تاریک و اهرام مصر است که اگر نظریاتش مورد تایید مجمامع علمی واقع شود در برخی از زمینه های علم جهش هایی ایجاد خواهد شد.

در گفت و گوی خبرگزاری علم و فناوری وی با اشاره به اینکه از همان کودکی کنجکاو بودند بیان داشت: از کودکی به دنبال چیزهای عجیب بودم به عنوان مثال  حتما باید پشت تلویزیون  را باز می کردم و داخلش را کنترل و دلیل نشان دادن تصاویر و نحوه انتقال آن را متوجه می شدم .

نوایی اولین اختراع خود را پمپ آب بدون نیاز به هوا گیری و سوپاپ دانست و بیان داشت:  در نسیم شهر منزلی که اجاره کرده بودم مشکل کم آبی داشت حتی در ساعت کم باری به دلیل هوا گرفتگی در لوله ها آب نمی آمد ، در مدت دو روز پمپی را طراحی کردم که شگفتی همسایه ها را در پی داشت و یکی از همسایه ها که دبیر بود پیشنهاد ثبت اختراع و فروش طرح را مطرح کرد.

منبع خبر: سینا پرس

خبر های دیگر
news-image
رصد نهاده‌های کشاورزی تا تولید محصول نهایی

بر اساس طرح شبکه محصول سالم ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی، محصولات کشاورزی از مرحله نهاده ها تا محصول نهایی رصد و پ ...


news-image
حل مشکل آلودگی هوا با ایجاد استارتاپ‌های فعال در حوزه انرژی

دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی معتقد است ایجاد استارتاپ‌های


news-image
حوزه حمل‌ونقل با فناوری‌های مکان محور هدفمند می‌شود

پنل تخصصی فناوری های مکان محور در مطالعات جایگاه سوخت، توسط ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی ...