موسیقی بر روند درمان آلزایمر تاثبر مثبت دارد | نخبه ها
خدمات مرکز


موسیقی بر روند درمان آلزایمر تاثبر مثبت دارد
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از ایسنا، مطالعات اخیر، اثر گوش دادن موسیقی شخصی و آشنا را بر افراد مبتلا به زوال عقل بررسی کردند.

یافته‌های یک مطالعه جدید، ارتباط بین موسیقی و وضعیت دژنراتیو(تباهی) را روشن می‌کند.تباهی یا "دژنراسیون"(degeneration) به معنی تغییر آسیب‌شناختی پس‌رونده در یاخته(سلول) یا اجزای یاخته یا بافت است که در نتیجه آن ممکن است کارکرد یاخته یا بافت مختل شود، یا کاملا از کار بیافتد.

یک شبکه برجسته مغز، مسئول آرامش بخشیدن و احساس رضایت به انسان در هنگام گوش دادن به موسیقی است. محققان گفتند که بیماران مبتلا به زوال عقل در معرض دنیایی قرار می‌گیرند که برایشان ناآشنا است و موسیقی می‌تواند شبکه مغزی آنها را مجددا فعال و از آنها در مقابل بیماری آلزایمر محافظت کند.

"نورمن فاستر" پژوهشگر دانشگاه "سلامت یوتا" و همکارانش در مطالعه جدید منتشر شده در مجله "پیشگیری از بیماری آلزایمر"، به بررسی این منطقه از مغز برای توسعه درمان‌های مبتنی بر موسیقی پرداختند که می‌تواند به بیماران مبتلا به زوال عقل(دمانس) کمک کند.

منبع خبر سینا پرس

خبر های دیگر
news-image
بکارگیری اندیشۀ نخبگانی راه تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی است

کیانی با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی در مصرف کالای داخلی، گفت: حمایت از کالای ایرانی شعاری است که تنها در سایۀ حمایت از اند ...


news-image
رونمایی از کپسول فضایی حمل انسان

در نهمین نمایشگاه هوایی ایران کیش( ایران ایرشو)، از کپسول فضایی حمل انسان که در دست طراحی متخصصان داخلی است رونمایی می ش ...


news-image
سرعت سنجی با لیزر چگونه ممکن می‌شود

محققان داخلی به‌منظور کاهش آمار تصادفات ناشی از سرعت غیرمجاز، اقدام به‌اندازه گیری زمان از طریق تفنگ لیزری کرده‌اند.