سوپرفود ها به چه کار می آیند | نخبه ها
خدمات مرکز


سوپرفود ها به چه کار می آیند
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از اقتصاد آنلاین،اصطلاح سوپرفود روی برخی بسته بندی های غذایی درج شده و ما با دیدن نام آن بیشتر تمایل داریم که این محصولات را خریداری کنیم ضمن این که با مصرفشان نیز احساس بهتری داریم.سوپرفودها سرشار از ریزمغذی ها، ویتامین ها و موادی هستند که برای سلامت شما لازمند. بدون شک سبزیجات قسمت اساسی از سوپرفودها هستند. اکثر سوپرفودها پایه گیاهی دارند:

آووکادو: سرشار از چربی های غیر اشباع و سالم برای کاهش خطر ابتلا به سرطان ها، بیماری های قلبی و دیابت است. مصرف آووکادو به بازسازی خون و بافت ها کمک می کند، منجر به تثبیت قند خون می شود و برای رفع اختلالات قلبی یک سوپرفود عالی است. آووکادو همچنین منبع خوبی از لوتئین و آنتی اکسیدان برای حفظ سلامت چشم و پوست است.

سیب: سیب سرشار از کورستین است؛ یک آنتی اکسیدان قدرتمند برای کاهش خطر ابتلا به سرطان ها و بیماری های قلبی. مصرف سیب با پوست خواص آن را چند برابر می کند. تحقیقات نشان می دهد که سیب با پوست 5 برابر بیشتر از سیب پوست کنده شده دارای پلی فنول است. سیب منبع غنی از فیبر نیز محسوب می شود.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
دوچرخه‌ ای که لباس هایتان را می‌شوید

یکی از جدیدترین اختراعات، درست کردن ماشین لباس‌شویی است که با قدرت پا کار می‌کند


news-image
ارائه ششصدوهفتادوهفت مقاله در هفتمین کنگره ملی گیاهان دارویی

دبیر علمی هفتمین کنگره ملی گیاهان دارویی از ارائه 677 مقاله در هفتمین کنگره ملی گیاهان دارویی که از 22 الی 24 اردیبهشت‌م ...


news-image
آینه بغل خودرو با امکان پوشش نقاط کور طراحی شد

یک مخترع و پژوهشگر فنی با بهره گیری از روش های ابداعی در شیراز توانست آینه بغل خودرو با امکان پوشش نقاط کور در تغییر مسی ...