بسته‌بندی‌ها با محیط‌زیست آشتی کنند | نخبه ها
خدمات مرکز


بسته‌بندی‌ها با محیط‌زیست آشتی کنند
news-image


سالانه مقادیر قابل‌توجهی از ضایعات در محیط‌زیست رها می‌شود، به‌طوری‌که به یکی از عوامل اصلی آلودگی خاک و آب و حتی هوا تبدیل‌شده است و حیات بسیاری از ساکنان این کره خاکی را با تهدید جدی مواجه کرده است.

در سال‌های اخیر بسته‌بندی محصولات و کالاها خسارت‌های متعددی بر محیط‌زیست وارد کرده است. در دنیای امروز نگرانی‌های زیست‌محیطی بسیار جدی تلقی می‌شود و این نگرانی‌ها در زمینه بسته‌بندی محصولات از اهمیت بیشتری برخوردار است. ازاین‌رو تولیدکنندگان در تلاش هستند از بسته‌بندی‌هایی استفاده کنند که از کمترین مواد اولیه در تولید آن‌ها استفاده‌شده باشد. در بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده مواد غذایی در بسته‌بندی‌ها از موادی استفاده می‌شود که بازیافتی است. این راهکار می‌تواند برای محیط‌زیست مفید باشد. در بعضی از کشورهای اروپایی مانند هلند، مالیات صنعت بسته‌بندی بر اساس میزان پایه کربن موجود در بسته‌بندی محصولات محاسبه می‌شود. در حقیقت تولید زباله کمتر به معنی مشکلات زیست‌محیطی کمتر است که با استفاده از راهکارهایی مانند طراحی و بسته‌بندی محصولات با کمترین مواد اولیه و به حداقل رساندن مواد سمی مصرفی در بسته‌بندی‌ها یا استفاده از موادی با طول عمر مفید بیشتر می‌توان به این هدف دست‌یافت.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
شبکه یکپارچه مدیریت و کنترل نیروهای انسانی با استفاده از حسگرهای بی سیم

سجاد شهرابی عضو موسسه حامی نوابغ جوان در زمینه مدیریت طرح خود را با عنوان شبکه یکپارچه مدیریت و کنترل نیروهای انسانی با ...


news-image
طیف‌سنجی فلورسانس چیست؟

یکی از روش‌های تحریک رنگینه در طیف‌سنجی فلورسانس استفاده از لیزر است که آن را طیف‌سنجی فلورسانس لیزر " ilf" می‌نامند.


news-image
تجهیزات احتراق ایران‌ساخت نیاز کشور را تامین می‌کند

جوانان نخبه در شرکتی دانش‌بنیان موفق به بومی‎سازی بویلرهای چگالشی شدند تا نیاز کشور به این محصول دانش بنیان رفع شود.