رونمایی از موتور هیبریدی گازوئیلی | نخبه ها
خدمات مرکز


رونمایی از موتور هیبریدی گازوئیلی
news-image


شرکت‌های خودروسازی هرروز به دنبال روش‌های جدیدی برای بهبود موتورهای ازنظر مصرف و کارایی می‌روند. در این میان به نظر می‌رسد که موتورهای گازوئیلی، محصولاتی از جنس گذشته هستند ولی شرکت‌هایی مانند فولکس‌واگن نشان داده‌اند که همچنان می‌توان موتورهایی ازاین‌دست را با مشخصات روز جهان تولید کرد.

این شرکت به‌تازگی در هم‌نشست موتوری وین (یکی از رخدادهای مهم صنایع خودروسازی) از یک موتور جدید رونمایی کرده است. این موتور که EA288 Evo نام دارد، یک موتور هیبریدی گازوئیلی است که حجمی دو لیتری دارد. این موتور در حقیقت از دو منبع انرژی سوخت گازوئیل و باتری‌های الکتریکی استفاده می‌کند.

موتور EA288 Evo را باید نسل هشتم موتورهای متوسط گلف دانست که قرار است تا راحتی کار را افزایش داده و مصرف سوخت را برای کاربران کاهش بدهد. وزن نهایی این خودرو کاهش پیداکرده است و میزان هدررفتگی انرژی به‌واسطه اصطکاک اجزای موتور نیز به حداقل رسیده است.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
توت بخورید تا سرطان نگیرید

سیانیدین، رنگدانه ای که در انواع توت ها یافت می شود، آنزیم SIRT۶ را در سلول های سرطانی سرطان روده انسان افزایش می دهد و ...


news-image
دست رباتیکی که قادر است یک مکعب را بچرخاند

محققان گروه تحقیقات رباتیک "OpenAI" به تازگی توانستند سیستم رباتیکی را توسعه دهند که موجب می‌شود یک دست رباتیک بتواند قا ...


news-image
ساخت اولین شهر سلول کشور در دانشگاه خوارزمی آغاز شد

شهر سلول دانشگاه خوارزمی که نخستین شهر سلول ایران محسوب می‌شود، با هدف متمرکز شدن