زایش صنایع خلاق ایرانی با محتوای دیجیتال | نخبه ها
خدمات مرکز


زایش صنایع خلاق ایرانی با محتوای دیجیتال
news-image


این جشنواره‌ با حمایت بخش خصوصی و نهادهای حامی مانند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به زایشگاه محتوای دیجیتال کشور بدل خواهد شد و زمینه صادرات تولیدات بومی این حوزه را به دیگر کشورها فراهم می‌کند. عبور از الگوی مونتاژکاری و حرکت به سمت تولید در عرصه تولید محتوای دیجیتال امری ضروری است.
متاسفانه بخش قابل توجهی از پهنای باند کشور در اختیار سرویس‌های محتوای دیجیتال خارجی است در حالیکه این ظرفیت وجود دارد که بسترهای محتوای دیجیتال بومی از این ظرفیت استفاده کنند . در این جشنواره  200 شرکت کننده در قالب گروه‌های مختلف تولید محتوا حضور به هم رسانده بودند.
در بیشتر کشورهای دنیا، 10 تا 20 رتبه اول الکسا مربوط به وبسایت‌های آمریکایی است، اما در ایران، در میان هفت رتبه اول برتر سایت‌های پربیننده، به وب سایت‌ها و استارتاپ‌های ایرانی مانند آپارات و دیجی‌کالا می‌رسیم.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
نیروگاه تولید انرژی با آلایندگی صفر

شرکت انگلیسی درکس (Drax) قصد دارد تا با آزمایش یک روش ویژه، میزان دی‌اکسید کربن ناشی از فعالیت خطوط تولید انرژی خود را ب ...


news-image
کوچکترین اسپینر جهان با نانوحکاکی ساخته شد

پژوهشگران با روش نانوحکاکی موفق به ساخت کوچکترین اسپینر جهان شدند. برای این کار سیال ویژه‌ای


news-image
دومین سمپوزیوم «ترمیم پوست، سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی» برگزار می‌شود

دومین سمپوزیوم «ترمیم پوست، سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی» با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معا ...