اقتصاد دنیا بر پایۀ تفکر دانش‌بنیان استوار و پویا است | نخبه ها
خدمات مرکز


اقتصاد دنیا بر پایۀ تفکر دانش‌بنیان استوار و پویا است
news-image


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ اسماعیل تبادار؛ استاندار فارس با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ویژه استان در علم، دانش، فرهنگ، تاریخ و هنر، اقدامات بنیاد نخبگان فارس را درخور تقدیر دانست و گفت: یکی از رویکردهای مهم در فعالیت‌های نخبگانی، توجه به حوزۀ دانش‌آموزی است که خوشبختانه بنیاد نخبگان استان فعالیت‌های خوبی در این حوزه انجام داده است.

وی با بیان اینکه اساس و ارکان نظام تعلیم و تربیتی کارآمد در آموزش‌و‌پرورش و در سطح دانش‌آموزی شکل می‌گیرد، افزود: کشورهایی که راه توسعه را طی کرده‌اند در مرحلۀ اول نظام آموزش‌و‌پرورش را مورد توجه جدی قرار داده‌اند چراکه نیروی‌انسانی را بزرگترین سرمایۀ کشور می‌دانند.

تبادار ادامه داد: چه بسا کشورهایی که از داشتن سایر منابع و سرمایه‌ها محروم هستند اما با اتکا به نیروی‌انسانی توانمند به توسعۀ بالایی دست یافته‌اند.

استاندار فارس در ادامه با بیان اینکه نخبگان پیشران توسعه و پیشرفت هستند، بر لزوم حمایت و صیانت آنان تأکید کرد و اظهار داشت: نگهداری و حفاظت از سرمایه‌ها امری ضروری است؛ بنابراین باید شرایط برای حفظ اجتماع نخبگانی در چرخۀ خدمت‌رسانی به کشور و بهره‌مندی بهینه از این نعمت خدادای مهیا شود.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
ماکرو جلبک‌ به‌منظور استخراج هیدرو کلوئید آگار پرورش یافت

با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی؛ جلبک دریایی "گراسیلاریا کورتیکاتا" از گونه‌های بومی اس ...


news-image
ورزش تاثيري بر تخمدان پلی‌کیستیک ندارد

در پژوهشی که نتایج آن اخیرا در نشریه انگلیسی‌زبان IJFS وابسته به جهاد دانشگاهی منتشرشده


news-image
مبانی نقشه‌برداری مغز آموزش داده می‌شود

«آموزش مبانی نقشه برداری مغز» عنوان کارگاه تئوری و عملی است که دومین روز از آخرین ماه سال 97 آغاز می‌شود.