اقتصاد دنیا بر پایۀ تفکر دانش‌بنیان استوار و پویا است | نخبه ها
خدمات مرکز


اقتصاد دنیا بر پایۀ تفکر دانش‌بنیان استوار و پویا است
news-image


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ اسماعیل تبادار؛ استاندار فارس با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ویژه استان در علم، دانش، فرهنگ، تاریخ و هنر، اقدامات بنیاد نخبگان فارس را درخور تقدیر دانست و گفت: یکی از رویکردهای مهم در فعالیت‌های نخبگانی، توجه به حوزۀ دانش‌آموزی است که خوشبختانه بنیاد نخبگان استان فعالیت‌های خوبی در این حوزه انجام داده است.

وی با بیان اینکه اساس و ارکان نظام تعلیم و تربیتی کارآمد در آموزش‌و‌پرورش و در سطح دانش‌آموزی شکل می‌گیرد، افزود: کشورهایی که راه توسعه را طی کرده‌اند در مرحلۀ اول نظام آموزش‌و‌پرورش را مورد توجه جدی قرار داده‌اند چراکه نیروی‌انسانی را بزرگترین سرمایۀ کشور می‌دانند.

تبادار ادامه داد: چه بسا کشورهایی که از داشتن سایر منابع و سرمایه‌ها محروم هستند اما با اتکا به نیروی‌انسانی توانمند به توسعۀ بالایی دست یافته‌اند.

استاندار فارس در ادامه با بیان اینکه نخبگان پیشران توسعه و پیشرفت هستند، بر لزوم حمایت و صیانت آنان تأکید کرد و اظهار داشت: نگهداری و حفاظت از سرمایه‌ها امری ضروری است؛ بنابراین باید شرایط برای حفظ اجتماع نخبگانی در چرخۀ خدمت‌رسانی به کشور و بهره‌مندی بهینه از این نعمت خدادای مهیا شود.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
طراحی و ساخت توربین‌های بادی در پارک علم وفناوری خوزستان

محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری خوزستان موفق به طراحی و ساخت توربین‌های بادی شدند.


news-image
سیستمی برای آزمایش تاثیر دارو ابداع شد

محققان 'مینی اکوسیستم' هایی ابداع کرده اند که به سرعت مشخص می کنند آیا یک مولکول می تواند کارایی درمانی داشته باشد یا خی ...


news-image
طرح‌های آماده سرمایه‌گذاری پارک فناوری پردیس معاونت علمی معرفی می‌شود

سومین رویداد بازار سرمایه‌گذاری طرح‌های فناورانه (Technovest) برای رفع نیاز سرمایه‌ای شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس معا ...