اقتصاد دنیا بر پایۀ تفکر دانش‌بنیان استوار و پویا است | نخبه ها
خدمات مرکز


اقتصاد دنیا بر پایۀ تفکر دانش‌بنیان استوار و پویا است
news-image


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ اسماعیل تبادار؛ استاندار فارس با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ویژه استان در علم، دانش، فرهنگ، تاریخ و هنر، اقدامات بنیاد نخبگان فارس را درخور تقدیر دانست و گفت: یکی از رویکردهای مهم در فعالیت‌های نخبگانی، توجه به حوزۀ دانش‌آموزی است که خوشبختانه بنیاد نخبگان استان فعالیت‌های خوبی در این حوزه انجام داده است.

وی با بیان اینکه اساس و ارکان نظام تعلیم و تربیتی کارآمد در آموزش‌و‌پرورش و در سطح دانش‌آموزی شکل می‌گیرد، افزود: کشورهایی که راه توسعه را طی کرده‌اند در مرحلۀ اول نظام آموزش‌و‌پرورش را مورد توجه جدی قرار داده‌اند چراکه نیروی‌انسانی را بزرگترین سرمایۀ کشور می‌دانند.

تبادار ادامه داد: چه بسا کشورهایی که از داشتن سایر منابع و سرمایه‌ها محروم هستند اما با اتکا به نیروی‌انسانی توانمند به توسعۀ بالایی دست یافته‌اند.

استاندار فارس در ادامه با بیان اینکه نخبگان پیشران توسعه و پیشرفت هستند، بر لزوم حمایت و صیانت آنان تأکید کرد و اظهار داشت: نگهداری و حفاظت از سرمایه‌ها امری ضروری است؛ بنابراین باید شرایط برای حفظ اجتماع نخبگانی در چرخۀ خدمت‌رسانی به کشور و بهره‌مندی بهینه از این نعمت خدادای مهیا شود.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
مرکز نوآوری با هدف ایجاد نشان تجاری برای پهپاد‌ها ایجاد شده است

دبیر ستاد توسعه هوایی و هوانوردی معاونت علمی گفت: مرکز نوآوری پهپادی در کشور را با هدف ایجاد نشان تجاری برای این محصولات ...


news-image
حفاظت از مغز مادر با ژن جنین پسر

تحقیقات نشان می دهد که ژن مذکر احتمالا در دوران بارداری یک جنین پسر


news-image
سرمایه گذاری جهانی بر روی حسگرهای فیبر نوری

ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بر روی حوزه‌های از فناوری مت ...