چالش های شهر سایبری | نخبه ها
خدمات مرکز


چالش های شهر سایبری
news-image


امروز سه‌شنبه، پنجم دی‌ماه 96، سومین کنفرانس شهر سایبری با حضور شهردار تهران و رئیس سازمان جهاددانشگاهی در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران افتتاح شد.
ازجمله موضوعات بسیار مهمی که در این کنفرانس مورد بحث علمی قرار خواهد گرفت، تأثیر فناوری‌های نوین در ساختار دولت، پلتفرم خدمات یکپارچه شهری در شهرهای هوشمند و رویکرد آماری برای بهینه‌سازی سیستم حمل و نقل مواد زائد جامد شهری است.

شهر الکترونیک چیست؟

ارائه دسترسی الكترونیكی شهروندان به سازمان‌ها و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات الکترونیکی به صورت شبانه‌روزی و هفت روز هفته، به شیوه‌ای باثبات، قابل اطمینان، امن و محرمانه شهر الكترونیك نام دارد. شهر الكترونیك یك شهر بیست و چهار ساعته است و امور شهری در تمام شبانه‌روز در جریان است. شهروندان می‌توانند از طریق اینترنت، هر زمان و در هر مكان به اطلاعات و خدمات آموزشی، تفریحی، تجاری، اداری، بهداشتی و غیره دسترسی پیدا كنند. از آن‌جا كه رفت و آمدهای شهری در شهر الكترونیك به حداقل می‌رسد تأثیرات مخرب وسایل نقلیه بر محیط زیست نیز كاهش می‌یابد و محیطی زیباتر و طبیعی‌تر برای زندگی شهروندان به وجود خواهد آمد.
حمیدرضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی در افتتاحیه این مراسم به ایراد سخنرانی پرداخت و با اشاره به شاخص فناوری در تولید و ارزش افزوده‌ای که به همراه می‌آورد، گفت: «در سال‌های بعد از انقلاب به دلیل استفاده از فناوری بسیار تحریم شده‌ایم. فناوری را می‌بایست خودمان تولید کنیم یا از دیگران گرفته و ارتقاء دهیم. با ٣٦سال سابقه در جهاددانشگاهی به جرأت می‌توانم بگویم قدرت تولید فناوری در تمامی کارها را داریم. بدون کپی کردن توان خلق بسیاری از فناوری‌های بزرگ را در دست داریم.»


ساختارهای اصلی کنفرانس ملی شهر سایبری چیست؟

– دولت الکترونیک

– زیرساخت‌های فنی

– اینترنت اشیاء(IoT)

– بانکداری الکترونیکی

– شبکه های هوشمند(Smartgrid)

– سامانه‌های سایبری-فیزیکی

– نهادهای قدرت رایاشهر(نهادهای اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی)

 

کارکردها و فرآیندهای کنفرانس ملی شهر سایبری چیست؟

– آموزش

– سلامت

– کسب و کار

– تعامل با دولت الکترونیک

– ابعاد و کارکردهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی

گفتنی است سومین کنفرانس ملی شهر سایبری امروز و فردا، 5 و 6 دی‌ماه 96، در تالار الغدیر دانشکده مدیریت دانشگاه تهران به همت جهاددانشگاهی این دانشگاه برگزار می‌شود. فردا مهندس نصرالله جهانگرد، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، از سخنرانان این مراسم خواهد بود.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
دومین دورۀ کارگاه آموزشی سلول‌های بنیادی برگزار می‌شود

دومین دورۀ کارگاه آموزشی سلول‌های بنیادی به همت بنیاد نخبگان استان گیلان در تالش برگزار می‌شود.


news-image
نیکوتین سلول‌های چربی را به سوزاندن انرژی وا می‌دارد

محققان دریافته‌اند نیکوتین، پروتئینی را فعال می‌کند که سلول‌های چربی را به سوزاندن انرژی وا می‌دارد.


news-image
فراخوان| 6 استان در پیک‌سایی مشارکت فناورانه می‌کنند

با توجه به توافقات صورت گرفته میان معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری، وزارت نیرو و شرکت توانیر، چند شرکت استانی برای جذب ...