مدرسه فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی در فیروزآباد برپا شد | نخبه ها
خدمات مرکز


مدرسه فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی در فیروزآباد برپا شد
news-image


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای برگزاری مدارس فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی در سطح شهرستان‌های استان فارس، مرحلۀ اول مدرسه بهاره خلاقیت و ایده پردازی به همت جمعی از استعدادهای‌برتر و همکاری آموزش‌و‌پرورش شهرستان فیروزآباد برای تعدادی از دانش‌آموزان مقطع هشتم و نهم متوسطه برگزار شد.

در این برنامه جمعی از استعدادهای‌برتر استان در قالب «کارگاه‌های آموزشی مشاهده و ایده‌پردازی»، تفکر واگرا، طوفان ذهن، سنجش خلاقیت، حلقه کندوکاو (مهارت گفت‌وگو) و ارتباط مؤثر و همچنین در قالب «مسابقات خلاقیت»، مفاهیم مربوطه را به دانش‌آموزان آموزش دادند.

در آیین اختتامیه این مرحله، حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان فارس ضمن معرفی بنیاد ملی نخبگان و اهداف برنامه مدارس فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی، بر اهمیت شناسایی و هدایت استعدادهای‌برتر تأکید کرد و گفت: در کنار دولت، خیّران نیک‌اندیش نیز باید با توجه به اهمیت تربیت نیروی‌انسانی کارآمد، در این مسیر قدم بگذارند.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
رویداد مدرسه تابستانی کسب و کار شریف و ستاره شریف برگزار میگردد

به منظور شناسایی توانمندی‌ها و مهارت‌ها و فراگیری مهارت‌های کارآفرینی در جوانان 13 تا 20 سال از سوی دانشگاه صنعتی شریف د ...


news-image
روش جدید برای تشخیص سریع و دقیق عفونت

محققان دانشگاه تگزاس (آمریکا) روش جدیدی را توسعه داده اند که امکان تشخیص سریع و دقیق عفونت را فراهم می کند.


news-image
شناوری از جنس خوراکی ساخته شد

محققان باهدف ارائه‌ی خدمات فروش در دریا؛ اقدام به راه‌اندازی نخستین سوپرمارکت شناور دنیا، در خاورمیانه کرده‌اند، که حدود ...